Data modyfikacji:

Sons of the Forest. Co wiemy przed premierą sequela The Forest?

W czasach królowania wysokobudżetowych produkcji warto na chwilę oderwać wzrok od kolejnej odsłony Assassin’s Creed, Cyberpunk 2077 czy gier Electronic Arts, żeby dać szansę mniejszym tytułom. To właśnie w nich bardzo często tkwi esencja gamingu, ponieważ twórcy gier indie muszą przekonać graczy gameplayem, a nie kasą wydaną na marketing. Grze The Forest od studia Endnight Games ta sztuka się udała, dlatego twórcy poszli za ciosem i rozpoczęli pracę nad kontynuacją. Sprawdźcie, co na ten moment wiemy o Sons of the Forest.

sons of the forest

Czym było The Forest?

The Forest było ciekawym horrorem, w którym akcję śledziliśmy z oczu głównego bohatera. Całość rozgrywała się na tajemniczej wyspie zamieszkiwanej przez agresywnych mutantów. Twórcy umożliwili zabawę w kooperacji, podczas której gracze walczyli o przetrwanie.

W tym celu musieli budować własne schronienia, zdobywać drewno na opał i polować na zwierzynę, żeby zdobyć pożywienie. Za pomocą craftingu trzeba było też tworzyć unikatowe wyposażenie przydatne do walki z oponentami.

The Forest spotkało się z ciepłym przyjęciem graczy i recenzentów, których średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi aż 83 na 100 punktów. Ponadto twórcy poinformowali, że gdy gra była dostępna w ramach Early Access na Steamie, to i tak sprzedała się w ponad pięciu milionach kopii .

Sprawdź również zestawienie najlepszych grier survivalowych.

Sons of the Forest – premiera i platformy

O pracach nad sequelem The Forest dowiedzieliśmy się w trakcie trwania gali The Game Awards 2019, na której przyznawano statuetki najlepszym produkcjom danego roku. Ujawniony przez twórców materiał filmowy niestety nie zdradził zbyt wielu informacji. 

Na ten moment nie mogę wam napisać nawet, jaka jest wstępnie planowana data premiery Sons of the Forest. O grze od dłuższego czasu jest cicho, dlatego niewykluczone, że ujrzymy ją dopiero w przyszłym roku lub w 2022. Oczywiście pod warunkiem, że projekt w międzyczasie nie trafił do kosza…

AKTUALIZACJA

Pod koniec grudnia 2020 roku w sieci pojawił się trailer gry Sons of the Forest. Równocześnie z nim zaczęto mówić, że gra powinna zadebiutować w 2021 roku.

W tej chwili nie mamy również informacji odnośnie platform, na jakich dostępna będzie gra Sons of the Forest. Pierwsza część pierwotnie trafiła wyłącznie na komputery osobiste, dlatego śmiało można obstawiać, że „dwójka” również będzie dostępna na PC. Ciekawe, jakie będą wymagania sprzętowe Sons of the Forest?

Pierwowzór po kilku miesiącach udostępniony został też na PlayStation 4, więc jest szansa, że kontynuacja również pojawi się na konsolach. Obstawiałbym jednak bardziej platformy nowej generacji, jak PlayStation 5 i Xbox Series X. Wydawanie gry na starych sprzętach raczej nie miałoby większego sensu.

Co wiemy o grze Sons of the Forest?

Z pewnością nie zaskoczę was, jeśli napiszę, że studio Endnight Games nie podzieliło się jakimikolwiek informacjami dotyczącymi fabuły oraz rozgrywki. W naszych rozważaniach możemy więc bazować wyłącznie na tym, co mogliśmy zobaczyć w zwiastunie opublikowanym na TGA 2019.

Wynika z niego, że na wyspę znaną z pierwszej części zmierzają specjalne siły porządkowe. Ich cel nie jest na ten moment znany, ale akcja na pewno będzie miała wiele wspólnego z mutantami zamieszkującymi tamten teren. Może chodzi o jakąś akcję ratunkową lub zdobycie próbek do badań? Jedno jest pewne – plan się nie udaje, ponieważ helikopter z żołnierzami zostaje zniszczony, a ci rozbijają się na lądzie.

Od tego momentu pewnie będziemy musieli walczyć o przetrwanie. Wszystko wskazuje na to, że gameplay nie będzie bardzo odbiegał od tego, co widzieliśmy w „jedynce”. Nadal możemy mieć do czynienia z kooperacyjnym survivalem, w którym równie istotna będzie walka z przeciwnikami, co dbanie o kondycję sterowanego przez gracza bohatera.