Data modyfikacji:

Jakie słuchawki do 250 zł kupić?

Słuchawki to istotny gadżet dla osób, które lubią słuchać muzyki trafiającej prosto do ucha. Wybór odpowiednich słuchawek może nie być łatwy, ale odpowiedź na kilka podstawowych pytań pomoże określić pożądaną kategorię. Każdy użytkownik poszukujący słuchawek powinien określić, czy zdecyduje się na małe słuchawki douszne lub dokanałowe, czy na wygodne modele słuchawek nausznych. Ważny jest także typ łączności słuchawek z komputerem, laptopem lub smartfonem, ponieważ producenci takich gadżetów oferują zarówno słuchawki bezprzewodowe, jak i te z kablem. Wybór słuchawek, których cena nie przekracza 250 zł, jest ogromny, dlatego każdy użytkownik z pewnością znajdzie idealny model dla siebie. 
słuchawki do 250 zł

Słuchawki nauszne, douszne czy dokanałowe – które są najlepsze?

Modele słuchawek można podzielić na kategorie, które określają ich zastosowanie. Najpopularniejsze typy słuchawek to modele nauszne, douszne oraz dokanałowe. Każdy z tych modeli posiada inną budowę, charakterystykę oraz docelowe przeznaczenie.

Słuchawki nauszne

To modele o zamkniętej konstrukcji, która w większości eliminuje drażniące dźwięki dochodzące z otoczenia. Takie słuchawki sprawdzą w się w wielu różnych sytuacjach. Są idealne do pracy lub nauki, a także mogą towarzyszyć podczas uprawiania sportu. Wygodna konstrukcja zapobiega wylatywaniu lub zgubieniu słuchawek. Nauszne słuchawki są także wyjątkowo wygodne, a modele o konstrukcji z licznymi otworami zapewniają komfortową cyrkulację powietrza. Często słuchawki nauszne występują w wersji z odpinanym mikrofonem, który świetnie się sprawdza podczas nauki lub pracy. Taki model słuchawek znaleźć można zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i z tradycyjnym przewodem.

Słuchawki douszne

To gadżet o niewielkim rozmiarze, który w łatwy sposób można przenieść, dzięki czemu słuchawki mogą towarzyszyć użytkownikowi w każdej sytuacji. Słuchawki douszne sprawdzą się zarówno jako gadżet do komputera, jak i sprzęt do telefonu. Taki typ słuchawek znaleźć można w dwóch wersjach: słuchawki douszne, które umieszcza się w małżowinie usznej, oraz słuchawki dokanałowe, które należy umieścić głęboko w uchu. Takie modele zapewniają dobre wygłuszenie oraz ograniczenie dostępu dźwięków z otoczenia. Wśród wielu różnych egzemplarzy znaleźć można słuchawki tego typu z wbudowanym mikrofonem. Takie rozwiązanie umożliwia wygodne prowadzenie rozmów bez konieczności wykorzystania telefonu. Słuchawki douszne oraz dokanałowe znaleźć można w wersji bezprzewodowej i przewodowej. Wybierając słuchawki dokanałowe, warto zwrócić uwagę na słuchawki Galaxy Buds Plus.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

W ofercie sklepów z gadżetami informatycznymi znaleźć można atrakcyjne modele zarówno słuchawek bezprzewodowych, jak i przewodowych. Zasadniczą różnicą tych modeli jest konstrukcja oraz sposób łączenia z komputerem lub telefonem. Słuchawki bezprzewodowe łączą się z urządzeniem za pomocą modułu Bluetooth. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wiszących kabli ograniczających mobilność. Łączność bezprzewodową można znaleźć wśród słuchawek nausznych, dousznych oraz dokanałowych.
Słuchawki przewodowe to bardziej tradycyjne modele, które są wyposażone w kabel zapewniający łączność z wybranym urządzeniem. Decydując się na taki typ słuchawek, należy zwrócić uwagę na długość dołączonego przewodu. Odpowiednio długi kabel zapewnia wygodne użytkowanie, które nie ogranicza ruchów. Wielu użytkowników wskazuje na najważniejszą zaletę słuchawek przewodowych, którą jest niezakłócony dźwięk najlepszej jakości. Dzieje się tak, ponieważ emitowany dźwięk nie jest poddawany kompresji.

Czym charakteryzują się dobre słuchawki?

Wybór nowych słuchawek do 250 zł to trudne zadanie, szczególnie dla tych osób, które nie są zaznajomione z tematem gadżetów komputerowych. Każdy użytkownik pragnie mieć sprzęt gwarantujący najwyższą jakość dźwięku, który jednocześnie będzie wygodny w użytkowaniu. Decydując się na słuchawki, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, wśród których znajdują się:
 • częstotliwość – ta informacja mówi o tym, jaki zakres częstotliwości może być obsługiwany przez dany model. Najczęściej spotykany przedział to od 20 Hz do 20000 Hz. Osoby, które chcą wykorzystać większą głębię dźwięku, powinny wybrać modele o częstotliwości poniżej 20 Hz lub powyżej 20000 Hz,
 • impedancja – najpopularniejsze słuchawki, które stosowane są w połączeniu z telefonem, mają impedancję wynoszącą około 30 omów, a profesjonalny sprzęt może mieć nawet 300 omów. Takie rozbudowane i zaawansowane modele nie nadają się do codziennego użytku, a co więcej, do prawidłowego działania potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci wzmacniacza słuchawkowego,
 • dynamika – to wartość, która wyrażana jest w decybelach. Większa wartość decybeli gwarantuje wyjątkowo wyraźne odwzorowanie dźwięków bez konieczności regulowania poziomu głośności. Na ilość decybeli powinny zwrócić uwagę osoby, którym zależy na wykorzystaniu szerokiego zakresu dynamiki,
 • redukcja szumów – ta funkcja często oznaczona bywa jako ANC (Active Noise Cancelling). Jej obecność w wybranym modelu słuchawek gwarantuje wyciszenie dźwięków dobiegających z otoczenia. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza w zatłoczonych miejscach, ponieważ głośny szum otoczenia nie zakłóca emitowanego w słuchawkach dźwięku.

Rodzaje słuchawek nausznych

Słuchawki nauszne to popularne akcesoria, która można dostać w praktycznie każdym sklepie z gadżetami komputerowymi. Słuchawki nauszne można podzielić na trzy rodzaje, które różnią się swoją konstrukcją.
 • Słuchawki zamknięte – to model charakteryzujący się szczelną obudową, która gwarantuje wyjątkowo dobrą izolację od dźwięków otoczenia, a także zapobiega rozprzestrzenianiu się dźwięków wydobywanych z słuchawek. Konstrukcja takiego typu słuchawek składa się z pełnej muszli, która w całości osłania uszy.
 • Słuchawki otwarte – to wygodny typ słuchawek, który zapewnia komfortową cyrkulację powietrza dzięki licznym otworom. Taki model gwarantuje doskonałe i naturalne brzmienie bez wrażenia odizolowania, ale kosztem gorszej izolacji od dźwięków otoczenia niż w słuchawkach zamkniętych. Takie słuchawki sprawdzą się podczas użytku domowego w pomieszczeniach, które nie są przepełnione zakłócającym hałasem.
 • Słuchawki półotwarte – konstrukcja takich słuchawek łączy w sobie najlepsze cechy słuchawek otwartych i zamkniętych. Słuchawki półotwarte dobrze sobie radzą z przenoszeniem niskich, średnich oraz wysokich dźwięków i jednocześnie zapewniają cyrkulację powietrza, a także możliwy kontakt z otoczeniem. Otwory umieszczone po zewnętrznej stronie słuchawek zapobiegają powstawaniu efektu odbicia fali dźwiękowej w membranie.

Dobre słuchawki do 250 zł

W tej cenie znaleźć można świetne modele, które cechują się najwyższą jakością wykonania oraz wyjątkowym brzmieniem wydobywanych dźwięków. Wśród dobrych słuchawek do 250 zł znaleźć można wersje nauszne oraz douszne. Najpopularniejsze egzemplarze to:
 • SPC GEAR Viro,
 • Creative Labs Sound Blaster Blaze,
 • Jabra Evolve 40 UC Mono,
 • JBL Quantum 200,
 • HyperX Cloud Stinger Core,
 • Spc Gear VIRO Infra,
 • Sharkoon Sharoon Skiller Sgh2
Zdjęcie:  seventyfourimages/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!