Data publikacji:

Sierpniowe premiery gier

Najgorętsze tytuły lata.

Okres wakacyjny jest zwykle czasem zastoju w branży gier. Wierutną bzdurą byłoby jednak stwierdzenie, że latem nie wychodzą żadne warte uwagi tytuły. Nie wierzycie? Przyjrzyjcie się przygotowanemu przez nas zestawieniu najgorętszych premier sierpnia. Znajdziecie w nim zarówno małe, jak i duże produkcje reprezentujące najprzeróżniejsze gatunki i platformy.

Batman: The Telltale Series

Twórcy wielokrotnie nagradzanej adaptacji komiksu The Walking Dead Roberta Kirkmana wzięli tym razem na warsztat Mrocznego Rycerza. Batman: The Telltale Series opowie oryginalną historię, która nie będzie wzorowana na komiksach, kreskówkach i filmach kinowych. W grze wcielimy się zarówno w Człowieka-Nietoperza, jak i Bruce'a Wayne'a.

W obsadzie Batman: The Telltale Series są m.in. Troy Baker jako Bruce Wayne, Travis Willingham jako Harvey Dent, Erin Yvette jako Vicki Vale, Enn Reitel jako Alfred Pennyworth, Murphy Guyer jako James Gordon, Richard McGonagle jako Carmine Falcone i Laura Bailey w roli Seliny Kyle.

Premiera: 2.08.2016

Producent: Telltale Games

Platformy: PC, X360, X1, PS3, PS4, iOS, Android

Layers of Fear: Inheritance

Na początku lipca krakowskie studio Bloober Team zapowiedziało oficjalnie płatny dodatek do fenomenalnego Layers of Fear. Inheritance pozwoli wcielić się w córkę malarza, którego krokami kierowaliśmy w oryginale, powracającej po latach do rezydencji ojca z nadzieją ostatecznego rozliczenia się ze swej przeszłości. Podstawka, mimo że bardzo krótka, dostarczała niezapomnianych wrażeń. Więcej na temat Layers of Fear dowiecie się z naszej recenzji.

Premiera: 2.08.2016

Producent: Bloober Team

Platformy: PC, X1, PS4

No Man's Sky

Bez wątpienia czarny koń w wyścigu o tytuł najbardziej oczekiwanej gry wakacji. No Man's Sky to sandbox w klimacie sci-fi, w którym zadaniem gracza jest eksploracja kosmosu. Na tle konkurencji grę Hello Games wyróżnia przepiękna grafika i system proceduralnej generacji dosłownie każdego elementu wszechświata, poczynając od zwierząt i roślin na powierzchni planet po całe galaktyki. Jeżeli wierzyć szumnym zapowiedziom twórców, w grze znajdzie się 18 trylionów (sic!) planet.

Premiera: 10.08.2016

Producent: Hello Games

Platformy: PC, PS4

F1 2016

W tegorocznej odsłonie popularnej serii gier wyścigowych powróci kariera, która będzie składała się z 10 sezonów. Oprócz niej, w grze pojawi się też rozbudowany tryb wieloosobowy przeznaczony dla maksymalnie 22 graczy. F1 2016 pozwoli amatorom Formuły 1 na ściganie się w barwach 11 profesjonalnych zespołów na wszystkich 21 trasach bieżącego sezonu.

Studio Codemasters obiecuje wierne odwzorowanie zasad panujących w wyścigach Formuły 1. Przed startem weźmiemy udział w okrążeniu testowym i rozgrzejemy opony. Na tor powróci też samochód bezpieczeństwa. Nie zabraknie nawet manualnego operowanie gazem podczas zjazdu do pit stopu i kary za przekraczanie dozwolonego w tej sytuacji limitu prędkości.

Premiera: 19.08.2016

Producent: Codemasters

Platformy: PC, X1, PS4

Obduction

Najnowsze dzieło twórców kultowych przygodówek Myst i Riven. Protagonista Obduction zostaje uprowadzony przez nieznaną siłę i przeniesiony do tajemniczego świata. Kluczem do poznania jego natury, będzie rozwiązanie szeregu zagadek i sprostanie różnorodnym wyzwaniom. Obduction wyróżnia się fantastycznymi krajobrazami i niesamowitą, nieziemską architekturą.

Premiera: 22.08.2016

Producent: Cyan

Platformy: PC

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Kolejny kandydat do tytułu najbardziej oczekiwanej gry lata. Deus Ex: Rozłam Ludzkości to bezpośrednia kontynuacja świetnego Buntu Ludzkości z 2011 roku, w której ponownie wcielimy się w postać Adama Jensena. Liczne pokazy przedpremierowe dają jasno do zrozumienia, że twórcy wzięli sobie do serca uwagi fanów i poprawili to i owo. Deus Ex: Rozłam Ludzkości będzie cechował się sporą swobodą działania i względnie nieliniowymi lokacjami. Wyłącznie od gracza zależało będzie to, czy wyeliminuje przeciwników przy pomocy śmiercionośnego arsenału, przemknie niepostrzeżenie za ich plecami, czy po prostu ich przegada.

Premiera: 23.08.2016

Producent: Eidos Montreal

Platformy: PC, X1, PS4

Worms W.M.D.

Wojownicze robaki powracają! Najnowsza odsłona liczącej sobie prawie 20 lat serii po raz kolejny spróbuje pogodzić stare i nowe rozwiązania. Twórcy postanowili pozostać przy dwuwymiarowej grafice, ale zdecydowali się na wprowadzenie do gry funkcji tworzenia przedmiotów oraz wzbogacenie jej o wcześniej nieznane rodzaje broni, a także pojazdy i budynki. Fanów serii na pewno ucieszy informacja, że w Worms W.M.D. powróci kilka klasycznych rodzajów broni i funkcji

Premiera: 26.08.2016

Producent: Team 17

Platformy: PC, X1, PS4

Asseto Corsa

Po blisko dwóch latach od premiery na PC produkcja studia Kunos Simulazioni zostanie przeniesiona na konsole ósmej generacji. W Assetto Corsa znajdziemy 15 torów w 24 konfiguracjach zrekonstruowanych przy pomocy technologii skanu laserowego. Twórcy zadbali też o detale, takie jak temperatury powietrza panujące na torze, czy symulacje śladów opon i pór dnia. Na konsoli PlayStation 4 grafika będzie wyświetlana w 60 kl./s. i rozdzielczości 1080p, z kolei na Xboksie One w 60 kl./s. i rozdzielczości 900p.

Premiera: 26.08.2016

Producent: Kunos Simulazioni

Platformy: X1, PS4

World of WarCraft: Legion

Szóste rozszerzenie do kultowego MMO World of WarCraft opowiada o kolejnej inwazji Płonącego Legionu. Dodatek wzbogaci grę o nową krainę, którą będą Zniszczone Wyspy, niedostępną wcześniej klasą łowcy demonów, wyjątkowe fortece dla każdej klasy postaci, bardziej "ludzkie" postaci niezależne, poziom trudności Mythic+, czy nową broń o niewyobrażalnej wręcz mocy. Gracze będą mogli dalej rozwijać herosów, osiągając maksymalnie 110 poziom doświadczenia.

Premiera: 30.08.2016

Producent: Blizzard Entertainment

Platformy: PC

Autor: Dawid Sych