Data modyfikacji:

Selma and the Wisp trafia na Nintendo Switch

Ostatniego dnia maja na Nintendo Switch trafi platformówka – Selma and the Wisp. W tej grze gracz wciela się w leśnego świetlika, który prowadzi zagubioną dziewczynkę przez senny i przerażający świat. Selma and the Wisp wyróżnia się m.in. unikalną oprawą graficzną oraz nowatorskim modelem rozgrywki.Platformówka powstała w polskim Toucan Studio. Selma and the Wisp zadebiutowała najpierw na platformie Steam (PC/Mac/Linux), gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem przez graczy i recenzentów. Za konwersję na Nintendo Switch i wydanie gry w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) odpowiada Ultimate Games S.A.

Gra stworzona przez Toucan Studio to platformówka z elementami przygodowymi i logicznymi. Główną bohaterką jest Selma, wyjątkowa dziewczynka, która trafia do tajemniczej i przerażającej krainy rodem z sennych koszmarów. Jej jedyną nadzieją na przetrwanie okazuje się leśny świetlik, nad którym kontrolę przejmuje gracz. Unikalną atmosferę zapewniają – poza klimatyczną historią – także m.in. wystylizowane animacje oraz modele graficzne w stylu low poly.

To idealna propozycja dla osób lubiących nieszablonową i niekonwencjonalną rozgrywkę. Do tego ta artystyczna gra indie prezentuje się wyjątkowo intrygująco, co dodatkowo podkreśla jej niepokojący charakter i wszechobecne tutaj poczucie wyobcowania” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Jak wskazuje Mateusz Zawadzki, Selma and the Wisp wyróżnia się na rynku również pełną intrygujących zwrotów fabułą, bogatymi grafikami ilustracyjnymi 3D oraz unikalną atmosferą nawiązującą do dziecięcych wyobrażeń i lęków.

Główne cechy Selma and the Wisp:

  • mroczny, niepokojący klimat;
  • innowacyjny system kontroli;
  • grafika low poly;
  • senna rzeczywistość;
  • ciekawe i nieszablonowe zagadki.
  • Selma and the Wisp pojawi się na Nintendo Switch 31 maja 2019 r.

    Tekst: informacja prasowa