Data publikacji:

Relacja z T-Mobile Warsaw Games Week 2017

Weekend pełen atrakcji.

Wróciliśmy właśnie z T-Mobile Warsaw Games Week. W tym roku impreza zgromadziła ponad 24 tysiące fanów elektronicznej rozrywki. W hali Expo XXI zebrała się śmietanka producentów i wydawców gier wideo, a wśród nich Sony, Microsoft, Ubisoft, Cenega i Techland. Na imprezie licznie pojawili się też rodzimi producenci gier, tacy jak Fool's Theory, Destructive Creations czy 11 bit studios.

Na 9231 m2 powierzchni wystawniczej organizatorzy zmieścili w sumie 7500 stanowisk do grania, na których można było przetestować dziesiątki gier, zarówno tych już dostępnych, jak i takich, na które jeszcze czekamy. Mieliśmy okazję zagrać m.in. w Assassin's Creed: Origins, Detroit: Become Human, Far Cry 5 czy South Park: The Fractured But Whole. Spróbowaliśmy też swoich sił w Gran Turismo Sport i Forza Motorsport 7 w specjalnie przygotowanych do tego celu symulatorach, a wolnej chwili udało nam się pobawić klockami LEGO w strefie Junior czy pograć na automatach.

Przez cały weekend czujnie wypatrywaliśmy polskich produkcji, a w kilka udało nam się pograć przez dłuższą chwilę. Przetestowaliśmy m.in. Seven: The Days Long Gone od Fool's Theory, tworzoną przy współpracy Tomasza Gopa przez Destructive Creations strategię Ancestors Legacy czy Frostpunk od twórców This War of Mine. Bez dwóch zdań mamy na co w tym roku czekać.

Poza licznymi stoiskami z grami wideo, organizatorzy przygotowali całą masę konkursów i innych atrakcji. Odwiedzający mogli wziąć udział w turnieju Rocket League, podziwiać tancerki na pokazie Just Dance, zobaczyć na żywo prezentację Project Cars 2 czy wstąpić do mini-kina na seans z Wolfenstein: The New Colossus. Na stanowisku redakcji Gry-Online.pl koncert zagrał też zespół Percival Schuttenbach, który uczestniczył w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Warsaw Games Week to nie tylko dziesiątki gier i moc atrakcji wideo, ale także, a może przede wszystkim, wspaniała atmosfera. Imprezę tłumnie odwiedzili nastoletni gracze, którzy zdominowali halę Expo XXI, ale także dzieciaki bawiące się klockami LEGO w strefie Junior i starzy wyjadacze spędzający czas przy Age of Empires Definitive Edition. Na imprezie można było się natknąć na całe rodziny z dziećmi i grupki przyjaciół wspólnie spędzających czas na zabawie. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy - weekend zleciał nam w mgnieniu oka i z żalem opuściliśmy halę Expo XXI. Już teraz odliczamy dni do kolejnego T-Mobile Warsaw Games Week. Do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ:

COSPLAY

STANOWISKA Z GRAMI

GRAMY W GIERKI

Autor: Dawid Sych i Łukasz Morawski