Data publikacji:

Relacja z EA Play 2017 [WSZYSTKIE ZWIASTUNY]

Czym Elektronicy zaskoczyli nas w tym roku?

Pomimo tego, że rok temu Electronic Arts zrezygnowało z udziału w E3 na rzecz własnej imprezy, tegoroczna konferencja EA Play to nieoficjalny początek targów. Tak jak rok temu, wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje i moc wrażeń. Największą były oczywiście zwiastuny nadchodzących gier. Tegoroczną konferencję EA Play rozpoczął pokaz zwiastuna gry Madden NFL 2018, która wzorem zeszłorocznej FIFY wzbogaci się o tryb fabularny.

Jako drugi, pokazany został zwiastun najnowszego dodatku do gry Battlefield 1 zatytułowanego "W imię cara", który przeniesie nas na front wschodni pierwszej wojny światowej. Rozszerzenie wprowadzi m.in. 6 nowych map, rosyjską kawalerię, nowe rodzaje broni oraz kobiecy batalion śmierci. Premiera rozszerzenia we wrześniu. Do najbardziej wyczekiwanych momentów wydarzenia bez dwóch zdań należał pokaz nowej gry z serii Need for Speed o podtytule Payback. Twórcy postawili na nową narrację, bliższą grze akcji niż wyścigom. W Payback pojawi się m.in. trzech bohaterów, zróżnicowane środowisko, wielki otwarty świat, czy zaawansowana kustomizacja pojazdów.

Miłą niespodzianką było pojawienie się na scenie Josefa Farsa, twórcy wielokrotnie nagradzanego Brothers: A Tale of Two Sons, który zapowiedział swoją nową grę - A Way Out. Produkcja wzniesie kooperację na zupełnie nowy poziom. Kładąca nacisk na narrację rozgrywka, dwóch bohaterów o unikalnych charakterach i indywidualnych celach, którzy mogą rozwiązywać problemy na swój własny sposób, a przede wszystkim faworyzacja zabawy w trybie lokalnej kooperacji to trzy główne filary gry. Brzmi nieźle, prawda? Materiał wideo z rozgrywki wywarł ogromne wrażenie nie tylko na mnie, ale również publiczności i komentatorach. Premiera A Way Out zaplanowana jest na początek 2018 roku.

Podsycającym apetyt rozczarowaniem była zapowiedź nowej gry studia BioWare, którą będzie Anthem. Dlaczego rozczarowaniem? Ponieważ Elektronicy pokazali jedynie krótki zwiastun. Pierwszy materiał z rozgrywki zobaczymy dopiero w trakcie targów E3. Ze zwiastuna dowiedzieliśmy się, że nowa produkcja będzie utrzymana w klimacie science-fiction. Czyżby następca Mass Effect? Przekonamy się. Podczas pokazu odpalono materiał wideo z NBA Live 2018. Kolejna odsłona cyklu pozwoli graczowi stworzyć swojego własnego zawodnika i poprowadzić go do zwycięstwa i sławy. W grze pojawią się też historyczne boiska, a graczy zachwycić ma płynny system sterowania.

Najwięcej dowiedzieliśmy się na temat Star Wars: Battlefront II. Fabuła gry przeniesie nas w czasy pomiędzy Powrotem Jedi i Przebudzeniem Mocy. Twórcy obiecują m.in. więcej bohaterów, planet i pojazdów z wszystkich trzech er Gwiezdnych Wojen, bardziej rozbudowaną kustomizację, system klas, czy specjalne umiejętności. John Boyega ujawnił, że jego bohater i kapitan Phasma pojawią się w grze. Zapowiedziano też, że nowe treści dostępne będą za darmo. Preorder pozwoli na wzięcie udziału w testach beta multi. Konferencję zakończył pokaz trybu wieloosobowego Star Wars: Battlefront II.

Poza zwiastunami nadchodzących gier, Elektronicy mówili m.in. o powołaniu do życia nowej dywizji o nazwie SEED lub brzmiącej znacznie bardziej intrygująco: „Wydział Nadzwyczajnych Doświadczeń”, współpracy z Microsoftem przy produkcji gier na Project Scorpio, czy udziale Cristiano Ronaldo w tworzeniu FIFA 18. Fanów gier EA z pewnością ucieszy informacja o udostępnieniu usług EA Access i Origin Access przez tydzień za darmo. Właściciele konsoli PlayStation 4 też nie zostaną pozostawieni z pustymi rękami. Pełny zapis konferencji EA Play obejrzycie poniżej:

Autor: Dawid Sych