Data publikacji:

Quantic Dream wyda swoje gry na PC

Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human staną się kolejnymi atrakcjami w Epic Games Store.

Epic Games Store zdaje się wstrząsać rynkiem gier komputerowych, raz za razem serwując nam nowe okazje do świętowania i nowe kontrowersje. Teraz daje jednak graczom wyraźny powód do świętowania: trzy produkcje Quantic Dream, dotychczas dostępne jedynie na konsolach Sony ukażą się na PC i będą dostępne w sklepie Epic Games.

To nie pierwsze ekskluzywne tytuły z konsoli, jakie Epic Games przenosi na PC - w momencie ogłoszenia szerszej oferty sklepu w grudniu widzieliśmy już zapowiedź Journey od Annapurna Interactive, hitu z PlayStation 3, który nigdy dotąd nie był dostępny na komputerach stacjonarnych. Gry od Quantic Dream to skupione na historii przygodówki, w których odtwarzamy dość oryginalne przygody - Heavy Rain to detektywistyczna opowieść z szóstką bohaterów o na pozór tylko niezależnych wątkach, Beyond: Two Souls prezentuje historię dwóch splątanych ze sobą dusz a Detroit: Become Human to opowieść o androidach walczących o swoją wolność w niedalekiej przyszłości.

Z całej trójki Beyond: Two Souls uważana jest za najsłabszą produkcję, przyjętą dość chłodno przez krytyków i fanów. Największym hitem jest z pewnością Heavy Rain, gra z ery PS3, której splątana opowieść niosła klimat dobrego thrillera. Recenzję Detroit: Become Human znajdziecie natomiast tutaj.

Autor: Artur Cnotalski