Data modyfikacji:

Prezent dla fanów Wiedźmina. Jakie gadżety wybrać?

O ile jeszcze kilkanaście lat temu uniwersum Wiedźmin opisane na kartach książek Andrzeja Sapkowskiego było znane głównie amator fantasy z Polski oraz innych krajów naszej części Europy, dziś marka jest powszechnie znana na całym świecie. Dzięki przebojowym grom stworzonym przez warszawskie studio CD Projekt RED, a także innym adaptacjami powieści, Geralt z Rivii stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów popkultury. Podpowiadamy zatem, jaki prezent wybrać dla fana Wiedźmina.
wiedźmin 3

Wiedźmin Stary Świat – gra planszowa

Intrygującym i zupełnie nowym prezentem dla fana Wiedźmina może być gra planszowa Wiedźmin Stary Świat. Jest to przygodowa propozycja skierowana również do miłośników kompleksowych karcianych planszówek. Gracze wcielają się w wiedźmina reprezentującego jedną z pięciu szkół walki, przyjmując zlecenia polegające na walce z magicznymi bestiami. Rozgrywka jest przeznaczona dla 2–5 osób, a czas pojedynczej partii to ok. 90–150 minut.

Gry z serii Wiedźmin na konsole i PC

Wiedźmin 3: Dziki gon pozostaje do dziś dla wielu najlepszą adaptacją wiedźmińskiego uniwersum. Mimo tego, że gra znalazła kilkanaście milionów odbiorców na wszystkich współczesnych platformach sprzętowych, wciąż przyciąga uwagę nowych graczy, a także osób, które nie trzymały w życiu gamepada. Na uwagę zasługuje także druga odsłona serii, grywalna między innymi na najnowszych konsolach Xbox Series X oraz komputerach PC. W przyszłości do tej listy dodać będzie można też zapowiedziany remake pierwszej odsłony serii.

Figurki kolekcjonerskie Funko Pop z Wiedźminem

Niewielkie figurki Funko Pop są wszechobecnym gadżetem kolekcjonerskim, a dzięki tysiącom różnych modeli można je znaleźć w mieszkaniach fanów najróżniejszy mediów, które odcisnęły swoje piętno na popkulturze. Fani Wiedźmina mogą znaleźć wśród nich najważniejszych bohaterów z gier CD Projekt oraz serialu przygotowanego przez serwis Netflix.

Komplet książek – saga wiedźmińska

Gry oraz serial aktorski sprawiły, że duża część nowych fanów wiedźmińskiego uniwersum wciąż nie miała okazji zapoznać się z oryginalnymi powieściami i opowiadaniami Andrzeja Sapkowskiego. Wspaniałym prezentem będzie więc komplet wszystkich pozycji przedstawiających przygody Geralta. Estetycznie wyglądająca kolekcja może być też świetną propozycją dla osób, które znają książki od podszewki, ale mają stare lub różne wydania poszczególnych części.

Komiksy osadzone w uniwersum Wiedźmina

Przez wiele lat jedyną komiksową adaptacja powieści Sapkowskiego był cykl „Wiedźmin” wydany w połowie lat 90., autorstwa Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. To klasyczna pozycja, która przedstawia interesującą interpretację wydarzeń znanych z książek. Dziś możemy kupić także serię przygotowaną w ostatnich latach przez amerykańskie wydawnictwo Dark Horse, a także pozycje autorów ze Starego Kontynentu, takie jak „Wiedźmin: Ziarno prawdy” i „Wiedźmin. Ronin”. Komiksy te nie są szeroko znane i mogą zaskoczyć nowego fana serii.

Wiedźmińskie puzzle

W sklepach znajdziemy całkiem bogaty wybór wiedźmińskich puzzli, przedstawiających grafiki koncepcyjne z gier oraz ilustracje inspirowane powieściami lub przedstawiające zdjęcia promocyjne z serialu aktorskiego. Jest to prosty prezent, który po ułożeniu i oprawieniu może również pełnić rolę interesującego plakatu.
Zdjęcie: mat. prasowe CD Projekt RED