Data publikacji:

Co wiemy o nowej grze MMO Plan 8?

Produkcje MMO cieszą się ogromną popularnością już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, że ten rodzaj gier kiedykolwiek przestanie się liczyć. Niektórzy producenci cały czas próbują rywalizować z World of Warcraft, lecz są też studia, które w swoich masowych grach sieciowych chcą uciec od klimatów fantasy i gatunku RPG. Takim projektem jest właśnie Plan 8. Sprawdźmy, co na ten moment wiemy o tej grze.

plan 8 premiera

Plan 8 – premiera i platformy

Plan 8 to niestety jeden z tych tajemniczych projektów, o którym oficjalnie wiemy praktycznie tylko tyle, że powstaje. Twórcy na ten moment nie ujawnili daty premiery ani platform, na jakich dostępny będzie ich najnowszy produkt.

Z racji braku jakichkolwiek informacji na temat gry, można zakładać, że premiera Plan 8 nie odbędzie się w najbliższym czasie. Najprędzej produkcja trafi do sprzedaży w 2021 roku, choć i późniejszy termin nie jest wykluczony.

Oznacza to tym samym, że dzieło Pearl Abyss może pominąć konsole ósmej generacji na rzecz PlayStation 5 i Xbox Series X. Oczywiście pod warunkiem, że gra w ogóle tworzona jest z myślą o konsolach, a nie tylko komputerach osobistych.

Co wiemy o Plan 8?

Za prace nad grą odpowiada doświadczone południowokoreańskie studio Pearl Abyss mające na swoim koncie taki hit, jak Black Desert Online. Gra początkowo zadebiutowała na PC, gdzie przyjęto ją dosyć chłodno, lecz wydane w 2019 roku edycje na PS4 i XONE cieszą się już bardzo dużym uznaniem graczy.

Twórcy do tej pory nie zaprezentowali żadnego gameplayu, ani nie podzielili się jakimikolwiek konkretami odnośnie rozgrywki i fabuły. Oficjalnie wiemy tylko, że produkcja będzie trzecioosobową strzelanką utrzymaną w klimatach science fiction i nastawioną na rozgrywki sieciowe z udziałem wielu graczy.Sporo ciekawych rzeczy można natomiast wyciągnąć ze zwiastuna, który został opublikowany w połowie lipca 2019 roku. W serwisie YouTube wyświetlono go prawie półtora miliona razy, co może świadczyć, że sporo graczy czeka na ten tytuł.

Pierwsze, co rzuca się w oczy w trailerze, to bardzo ładna oprawa wizualna, która rzekomo odzwierciedla to, co faktycznie zobaczymy w grze. Jeśli tak, posiadacze PlayStation 4 i Xbox One mogą zapomnieć, że ten tytuł dostępny będzie na ich platformach.

Wszystko wskazuje na to, że w Plan 8 doszło do swego rodzaju buntu maszyn, w którym to roboty wygrały walkę z ludźmi. Całość ma rozgrywać się na postapokaliptycznej Ziemi, a zadaniem graczy będzie wyzwolenie się z okowów mechanicznych oprawców.

Partyzantka zdaje się być również całkiem nieźle wyposażona, co owocuje wykorzystywaniem do walki specjalnych egzoszkieletów. Niektóre mogą zwiększać siłę, inne umożliwiają latanie, a są i takie, które pozwalają na korzystanie z długiego ramienia zakończonego ostrzem.

Poszczególne sceny materiału sugerują, że w trakcie rozgrywki będzie można zbierać przydatne części z pokonanych maszyn, które następnie wykorzystamy do zbudowania własnych egzoszkieletów.

Do walki z przeciwnikami będzie można także korzystać z tradycyjnej broni palnej oraz białej. Grywalne mogą być również pojazdy mechaniczne. W zwiastunie zaprezentowano chociażby motorówkę, motocykl oraz jeepa.

Jedna ze scen trailera daje także do zrozumienia, że w Plan 8 mogą pojawić się elementy parkouru. Nie wiadomo na ten moment, czy będzie on ograniczał się wyłącznie do biegania po ścianach, czy twórcy pójdą o krok dalej, jak np. Techland przy okazji Dying Light.

Jeżeli studio Pearl Abyss w międzyczasie nie skasuje tego projektu, to powrócimy do tekstu za jakiś czas i zaktualizujemy go o nowe informacje. Gdybyście natomiast chcieli być na bieżąco ze wszystkimi wieściami o Plan 8, to odwiedźcie oficjalną stronę gry.