Data publikacji:

Pierwszy rzut oka na Vampyra

Nowa gra twórców Life is Strange zapowiada się naprawdę mrocznie.

Światło dzienne ujrzały pierwsze zrzuty ekranu z Vampyra, kolejnego projektu studia Dontnod Entertainment, które odpowiada za odcinkową przygodówkę Life is Strange. Nowa gra wyraźnie będzie odbiegała klimatem od poprzedniczki. Zresztą przekonajcie się sami:

columns="4" link="file" size="large" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/03/vampyr_1.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/03/vampyr_2.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/03/vampyr_3.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/03/vampyr_4.jpg|"]

Protagonistą Vampyra Jonathan E. Reid, wojskowy chirurg zamieniony w krwiopijcę. Akcja przeniesie gracza do Londynu roku 1918, kiedy miasto ogarnięte było epidemią hiszpanki. Bohater będzie próbował znaleźć lekarstwo na wampiryzm.

Największymi atutami Vampyra mają być skąpane w mroku miasto, za inspirację dla którego posłużyły dokumenty historyczne i fantastyczne przekazy z epoki, jak również realny wpływ podejmowanych decyzji na opowiadaną historię.

Vampyr powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dokładna data premiery pozostaje nieznana. Wiadomo jedynie, że gra pojawi się dopiero w 2017 roku. Wydawcą jest Focus Home Interactive.

Źródło: All Games Beta

Autor: Dawid Sych