Data modyfikacji:

CD Projekt RED zarabia krocie, a The Witcher Remake z istotnymi zmianami w gameplayu

CD Projekt podzielił się z graczami sprawozdaniem finansowym za trzeci kwartał 2022 roku, a przy tym ujawnił parę szczegółów odnośnie swoich nadchodzących projektów. Jedna z ciekawszych wiadomości dotyczy remake’u pierwszej odsłony Wiedźmina, która zaoferuje zupełnie inne podejście do eksploracji świata gry.
Wszystko wskazuje na to, że CD Projekt RED w końcu wychodzi na prostą po niezbyt fortunnej premierze Cyberpunka 2077. W ostatnim czasie rodzimy deweloper robił jednak wszystko, żeby odzyskać zaufanie graczy, co oczywiście zaowocowało licznymi poprawkami do ich ostatniej produkcji oraz zapowiedziami kolejnych projektów. Ponadto już w grudniu tego roku nareszcie doczekamy się wersji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu dedykowanej konsolom PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Wydanie next-genowe ma oczywiście zaoferować jeszcze lepszą grafikę oraz wsparcie dla rozmaitych współczesnych technologii.
Producent pochwalił się sprawozdaniem finansowym z trzeciego kwartału 2022 roku, z którego wynika, że firma zyskała aż 99 milionów złotych, jednocześnie zwiększając rentowność swojej grupy kapitałowej o czterdzieści procent. Ujawnieniu tych ciekawych statystyk towarzyszyła również prezentacja, w trakcie której twórcy podzielili się też rewelacjami odnośnie nadchodzących gier. Co prawda na ten moment nie wiemy, kiedy The Witcher Remake trafi do sprzedaży, ale już teraz możemy stwierdzić, że będzie to zupełnie inna gra, niż oryginał.
Z zapowiedzi CD Projekt RED wynika, że w remake’u pierwszej odsłony Wiedźmina będziemy mieć do czynienia z otwartym światem, co może diametralnie wpłynąć na sposób prowadzenia historii oraz rozgrywki. Przypominam, ze w oryginalnej wersji mapa była podzielona na wiele mniejszych lokacji. Te co prawda mogliśmy zwiedzać w miarę swobodnie, ale nie były to zbyt rozległe obszary. Jestem ciekawy efektu końcowego i naprawdę nie mogę się już doczekać, co ciekawego przygotuje dla nas polskie studio Fool’s Theory, które odpowiada za ten projekt. Mam nadzieję, że deweloper zaoferuje nam zupełnie inny system walki – ten z pierwowzoru był… cóż, kontrowersyjny.
Zdjęcie: materiały prasowe CD Projekt RED
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.