Data modyfikacji:

Prawie 20 minut gameplayu z Dead Space Remake

Studio EA Motive umożliwiło redaktorom IGN przedpremierowe ogranie nadchodzącego remake’u kultowego Dead Space’a. Redakcja mogła również zarejestrować dosyć pokaźny fragment rozgrywki, dzięki czemu już teraz możemy zobaczyć, jak będzie prezentował się początek zabawy w nowej wersji tego survival horroru.
dead space
Kilka dni temu ukończyłem The Callisto Protocol, za które odpowiadali byli twórcy pierwszego Dead Space’a. Dzieło Striking Distance tak bardzo przypominało przygody Isaaca Clarke’a, że jeszcze bardziej napaliłem się na nadchodzący remake. Za przygotowanie nowej wersji odpowiada wewnętrzne studio Electronic Arts, mające już na swoim koncie dwie produkcje z uniwersum Star Wars – Battlefront II i Squadrons. Co prawda żaden z tych tytułów nie jest survival horrorem, ale na szczęście zespół Motive nie musi robić wszystkiego od podstaw, tylko przecież bazuje na wcześniejszym dokonaniu Visceral Games.
W jednym z wywiadów, twórcy Dead Space Remake zaznaczyli, że „tworzą całą grę jako jedno sekwencyjne ujęcie”, z czym ostatnio mieliśmy chociażby do czynienia w God of War Ragnarok. Poniższy materiał filmowy jest dobrym potwierdzeniem słów deweloperów, ponieważ faktycznie nie ma w nich żadnych niepotrzebnych ekranów ładowania, a kamera cały czas obserwuje głównego bohatera. Takie rozwiązanie z pewnością będzie pasowało do horroru, więc trzymam kciuki za to, że twórcy odpowiednią wykorzystają ten motyw.
O oprawie wizualnej raczej nie muszę nic pisać, ponieważ gameplay Dead Space Remake wyraźnie daje do zrozumienia, jak dobrą pracę wykonali twórcy. Jest klimat, aż nie mogę doczekać się premiery! Sprawdźcie, czy wy też tak entuzjastycznie podejdziecie do nowych fragmentów rozgrywki:
Przypominam, że oficjalna premiera Dead Space Remake odbędzie się już na początku przyszłego roku, dokładnie 27 stycznia 2023 r. Dzieło EA Motive dostępne będzie wyłącznie na komputerach osobistych oraz platformach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Producentowi zależało na jak najlepszej oprawie wizualnej, dlatego był zmuszony zrezygnowania z wersji przeznaczonej na konsole poprzedniej generacji. Jeśli więc posiadacie PlayStation 4, Xbox One lub Nintendo Switch, to niestety będziecie musieli obejść się smakiem. Gdybyście natomiast zamierzali wybrać wersję pecetową, to wcześniej sprawdźcie wymagania sprzętowe Dead Space Remake.
Zdjęcie: materiały prasowe Electronic Arts
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.