Data publikacji:

PlayStation 5 otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 1440p oraz foldery

PlayStation 5 otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 1440p oraz foldery
Sony ogłosiło rychły start kolejnej wersji beta firmware’u do PlayStation 5. Przyniesie ona ze sobą dwie nowości, których wprowadzenia gracze domagali się praktycznie od dnia premiery konsoli. Chodzi mianowicie o pełne wsparcie dla rozdzielczości ekranu 1440p, a także możliwość stworzenia folderów do przechowywania gier i aplikacji. Długo oczekiwane opcje mają zostać udostępnione wszystkim posiadaczom systemu w tym roku, japoński gigant nie potwierdził jednak kiedy dokładnie może to nastąpić.
O wsparcie dla rozdzielczości 1440p walczyli przede wszystkim gracze korzystający z PS5 na monitorach komputerowych. 1440p jest najczęściej spotykaną rozdzielczością w urządzeniach tego typu. Po podłączeniu PlayStation, właściciele wspomnianych ekranów mogli bawić się jedynie w 1080p. Dzięki nowej opcji skorzystają teraz także z możliwości rozgrywki w 4K, które zostanie sformatowane do 1440p przez konsolę, co zauważalnie poprawi jakość obrazu.
Dzięki nowej opcji, tzw. gamelist, użytkownicy PS5 będą mogli stworzyć maksymalnie 15 folderów, z których każdy posiadać może 100 pozycji. Co ważne, trafią do nich nie tylko gry i aplikacje zainstalowane na konsoli, ale całe oprogramowania znajdujące się w naszej bibliotece, zarówno to na nośnikach fizycznych, dostępnych w dystrybucji cyfrowej, jak i grywalnych za pośrednictwem streamingu.
Zdjęcie: Envato Elements