Data modyfikacji:

Nintendo radzi, jak zapobiec przegrzewaniu się konsoli Switch w upały

Letnia fala upałów daje się w znaki całej północnej półkuli, nie inaczej jest też w Kraju Kwitnącej Wiśni. Oficjalne japońskie konto twitterowe Nintendo opublikowało więc ostrzeżenie dla wszystkich właścicieli konsoli Switch, którzy nie zaprzestają zabawy nawet w najbardziej gorące dni.
We wpisie w popularnym serwisie społecznościowym, Nintendo przypomina, że Switch pracuje optymalnie w temperaturze otoczenia od 5 do 35 stopni Celsjusza. Aby zapobiec przegrzewaniu się sprzętu, jego właściciele powinni unikać wystawiania go w upały na pełne światło słoneczne. Niezwykle ważne jest też zadbanie o poprawny przepływ powietrza we wnętrzu konsoli, które chłodzi jej podzespoły.
Zwróćmy więc uwagę na to, by nie zasłaniać wlotów powietrza, które znajdują się z tyłu obudowy, tuż u jej podstawy. Otwory znajdują się w tym samym miejscu, zarówno w klasycznym modelu, jak i w Switchu w wersji Lite i OLED. Nie możemy też zaklejać wylotów nagrzanego powietrza umieszczonych na górnym brzegu urządzenia.
Co ciekawe, niektórzy producenci akcesoriów do konsol oferują od długiego czasu dodatkowe chłodzenie dla Switcha, gadżety tego rodzaju zainstalujemy jednak przede wszystkim w telewizyjnym doku systemu.