Data publikacji:

Bloodborne na PC? Modderzy znowu w akcji!

Należycie do grona osób, które cały czas liczą na to, że jeden z większych hitów studia FromSoftware w końcu zawita na komputerach osobistych? Cóż, na razie nic na to nie wskazuje i nie wiadomo, czy kiedykolwiek dojdzie do takiej premiery. Na szczęście sytuację próbują ratować modderzy, którzy robią wszystko, żeby można było zagrać w Bloodborne’a na PC.
Uwielbiam Bloodborne’a! Uważam, że jest to magnum opus studia FromSoftware i mojego zdania nie zmieniło nawet świetne oraz o wiele bardziej rozbudowane Elden Ring. Historia o miasteczku Yharnam jest na tyle sugestywna i klimatyczna, że ciężko jest o niej zapomnieć. Podobnie jak o dynamicznym gameplayu, w którym całkowicie zrezygnowano z możliwości korzystania z tarczy, kładąc nacisk na parowanie i energiczne unikanie ciosów przeciwników.
Dla wielu graczy jedynym minusem gry jest to, że powstała jako tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4. Od bardzo dawna mówi się o tym, że Bloodborne trafi na komputery osobiste, ale na razie ani Sony, ani FromSoftware nigdy nie potwierdziło tych rewelacji. Nadal można jednak wierzyć w pecetową premierę, ponieważ twórcy PlayStation coraz częściej przygotowują porty swoich eksów na PC. Zanim jednak do tego dojdzie, możecie posiłkować się modami, żeby choć trochę poczuć, jak to byłoby zagrać w Bloodborne’a na swoim komputerze.
Żeby jednak do tego doszło, najpierw musicie zaopatrzyć się w egzemplarz Dark Souls III, ponieważ to właśnie ten tytuł doczekał się stosownych modyfikacji. Niejaki Bradysheaslays udostępnił w serwisie NexusMods.com autorskiego moda o nazwie „Fear The Old Blood”, który przerabia poszczególne elementy produkcji w taki sposób, żeby jak najbardziej nawiązywały do Bloodborne’a. Modyfikacja sprawia, że warstwa fabularna trzeciej części Dark Souls jest bardziej mroczna, a postacie stworzone przez graczy mogą korzystać z broni oraz strojów pochodzących z poprzedniego hitu FromSoftware.
Bradysheaslays podmienił także pliki dźwiękowe, dodając najbardziej klimatyczne utwory z Bloodborne’a. A żeby w pełni poczuć atmosferę tamtego dzieła, modder wprowadzi też szereg modyfikacji z gameplayu, dodając m.in. możliwość dashowania, co znacząco wpływa na prowadzenie starć z przeciwnikami. „Fear The Old Blood” ma być jeszcze rozwijane, więc niewykluczone, że z czasem doczekamy się np. przeciwników pochodzących z Bloodborne’a lub lokacji nawiązujących do tego tytułu.
Zdjęcie: materiały prasowe FromSoftware