Data modyfikacji:

Mortal Kombat 1 - data premiery. Twórcy szykują restart serii

Studio NetherRealm nareszcie zlitowało się nad graczami i w końcu oficjalnie zapowiedziało nową odsłonę serii Mortal Kombat. Nie będzie to jednak klasyczna kontynuacja, tylko producent planuje wprowadzić małą rewolucję, co zresztą może sugerować „jedynka” w tytule. Twórcy od razu ujawnili także, na jakich platformach zagramy w ich dzieło oraz kiedy odbędzie się premiera Mortal Kombat 1.
mortal kombat 1 data premiery

Mortal Kombat 1 – kiedy premiery?

Twórcy gier wideo zdążyli przyzwyczaić nas do tego, że ich produkcje trafiają do sprzedaży przynajmniej rok lub dwa lata (czasami jeszcze więcej…) od zapowiedzi. NetherRealm postanowiło nie bawić się w takie zagrywki, tylko poczekało z ujawnieniem swojego dzieła, gdy te już wskoczyło w fazę ostatnich szlifów. Oznacza to, że na Mortal Kombat 1 nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ gra oficjalnie zadebiutuje już 19 września bieżącego roku.

Na jakich platformach zagramy w Mortal Kombat 1?

Producent bardzo ciekawie podszedł do doboru platform, na jakich udostępniony zostanie Mortal Kombat 1. W dzieło NetherRealm będziemy mogli zagrać bowiem na komputerach osobistych, konsolach nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S) oraz… Nintendo Switch.
Na ten moment nie pojawiła się informacja, czy chodzi o wersję Cloud, więc prawdopodobnie ta edycja doczeka się sporych cięć w oprawie wizualnej. Warto również dodać, że za wersję na PC nie będą odpowiadali Amerykanie, tylko polski deweloper QLOC, który już wcześniej współpracował z Warner Bros. Interactive Entertainment przy pecetowym porcie Mortal Kombat 11.

Beta testy Mortal Kombat 1

Z oficjalnej informacji prasowej wynika, że osoby, które zdecydują się na kupno gry w przedsprzedaży (dotyczy to wyłącznie wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X|S), wezmą udział w zamkniętych beta testach. NetherRealm podało jedynie, że możliwość przedpremierowego przetestowania Mortal Kombat 1 pojawi się w sierpniu tego roku, ale na razie nie poznaliśmy dokładnego terminu.

Zwiastun Mortal Kombat 1 i lista bohaterów

Wraz z oficjalną zapowiedzią gry, do sieci trafił pierwszy materiał filmowy wprowadzający do fabuły Mortal Kombat 1. Możemy zobaczyć w nim paru kultowych wojowników oraz przebitki z kilku wyrenderowanych pojedynków, zwieńczonych niesamowicie brutalnym finiszerem. Z informacji udzielonych przez wydawcę, wiemy, że produkcja ma stanowić restart całej franczyzy, dlatego do zrozumienia historii nie potrzebna będzie znajomość poprzednich części. Aczkolwiek nowa opowieść w pewnym sensie kontynuuje wątki z zakończenia dodatku do Mortal Kombat 11, w którym bóg ognia Liu Kang odrodził całe uniwersum.
Jeśli natomiast chodzi o grywalnych bohaterów, to w grze pojawią się znane twarze, tyle, że w nieco zmienionej wersji – do wyboru będziemy mieli m.in. Liu Kanga, Scorpiona, Sub-Zero, Raidena, Kung Lao, Kitanę, Mileenę, Shang Tsunga lub Johnny’ego Cage’a.
Zwiastun Mortal Kombat 1 możecie obejrzeć poniżej:

Rozgrywka Mortal Kombat 1

Deweloper nie zaprezentował jeszcze żadnego fragmentu rozgrywki, dlatego nie wiemy, jak dokładnie prezentuje się gameplay oraz oprawa wizualna. Śmiało można jednak zakładać, że w dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z bijatyką, z kamerą ustawioną z boku bohaterów. NetherRealm zapewnia jednak, że w Mortal Kombat 1 dodane zostaną zupełnie nowe tryby zabawy, usprawniony system walki, jeszcze bardziej efektowne „miażdżące kości ciosy kończące” oraz znacznie więcej.
Z potwierdzonych nowości, wiadomo jedynie, że twórcy dodadzą tzw. Wojowników Kameo. Będzie to „wyjątkowa lista postaci partnerskich, które pomagają podczas meczów, tworząc rozszerzone możliwości rozgrywki dla graczy. Te postacie są wybierane niezależnie od głównego zestawu wojowników”. Nie wiadomo na razie, jak ma działać ten system.
Zdjęcie: materiały prasowe NetherRealm
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.