Data modyfikacji:

Mojang ujawniło szczegóły Minecraft Legends

Twórcy kultowego Minecrafta nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Szwedzki producent gier ujawnił nowe detale ze swojej najnowszej produkcji, nad którą pracuje wspólne z zespołem Blackbird Interactive. W końcu dowiedzieliśmy się, kiedy Minecraft Legends trafi do sprzedaży, a także jak prezentuje się gameplay tej produkcji.
Minecraft Legends
Kiedy w 2011 roku zadebiutowała gra MInecrafta, gracze podchodzili do niej z ogromną rezerwą, szydząc ze specyficznej oprawy wizualnej. Szybko okazało się jednak, że w dziele studia Mojang kryje się coś więcej, a ich produkcja oferuje znacznie bardziej rozbudowany gameplay, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wejść na YouTube, żeby zobaczyć, co niektórzy użytkownicy byli w stanie stworzyć w tej grze. W sprzedaży znajduje się nawet cała masa rozbudowanych poradników, podpowiadających, jak skutecznie wykorzystywać różne mechaniki rozgrywki.
Marka zyskała tak ogromną popularność, że twórcy wręcz byli zmuszeni do tego, żeby ją dalej rozwijać. Na przestrzeni lat doczekaliśmy się m.in. filmowej przygodówki od Telltale Games, a także hack & slasha w stylu Diablo o nazwie Minecraft Dungeons. Tymczasem Mojang wspólnie z ekipą Blackbird Interactive przygotowuje się do premiery Minecraft Legends. Z wczorajszej prezentacji Developer_Direct zorganizowanej przez Microsoft i Bethesdę, dowiedzieliśmy się, że gra trafi do sprzedaży 18 kwietnia bieżącego roku.
Jako, że wydawcą jest Xbox Game Studios, Minecraft Legends już w dniu premiery dostępny będzie bez dodatkowych opłat dla wszystkich subskrybentów usługi Game Pass. O dziwo twórcy nie ograniczają się wyłącznie do platform Microsoftu, tylko stawiają na pełną multiplatformowość. Oznacza to, że w najnowsze dzieło Mojang Studios zagramy zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W trakcie wczorajszego pokazu, twórcy podzielili się też obszernym gameplayem Minecraft Legends. Znajdziecie go poniżej:
Deweloperzy zdradzili, że w MInecraft Legends będziemy mieć do czynienia z pełnoprawną kampanią fabularną dla pojedynczego gracza, lecz ma pojawić się także tryb kooperacji oraz możliwość prowadzenia rozgrywek PvP. W tym drugim trybie użytkownicy podzielą się na dwie rywalizujące drużyny, które muszą zniszczyć fortece złych Piglinów. Warto także dodać, że produkcja ma posiadać polską wersję językową. Jakiś czas temu twórcy ujawnili również minimalne wymagania sprzętowe Minecraft Legends. Prezentują się następująco:
 • Procesor: Intel Core i5 2.8 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7870 / NVIDIA GeForce GTX 660 z 2 GB pamięci VRAM
 • Miejsce na dysku: 8 GB
 • DirectX: wersja 11
 • System operacyjny: Windows 7/810 (64-bit)
 • Zdjęcie: materiały prasowe Mojang Studios
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.