Data publikacji:

Fortnite przesiada się na Unreal Engine 5 i zaskakuje efektami graficznymi

Epic Games jest od ponad dwóch dekad czołowym dostawcą silników graficznych z serii Unreal Engine, które w dużej mierze wyznaczają branżowe standardy oraz wpływają na proces produkcji gier, począwszy do małych tytułów niezależnych, a skończywszy na superprodukcjach. O najnowszej wersji silnika słyszmy od jakiego czasu, jednak na rynku na razie brakuje tytułów, które wykorzystywałby jego imponujące możliwości. Dlatego interesującym zaskoczeniem jest nowy rozdział Fortnite'a, który napędzany jest Unreal Engine w wersji 5.1.
Nowa wersja gry oferuje fanom możliwość zabawy w trójwymiarowym świecie wspieranym super zaawansowanymi technologiami graficznym Nanite i Lumen, które odpowiadają za realistyczne oświetlenie oraz geometrię 3D. Dodatkowo gracze mogą cieszyć się imponującymi cieniami oraz poprawioną wydajnością tytułu.
Dla uspokojenia osób obawiających się o to, że nowości w oprawie gry wpłyną negatywnie na jej działanie przypominamy, iż zostały one zaimplementowane w jak najbardziej optymalny sposób, albowiem Epic Games jest również deweloperem Fortnite’a, a we wprowadzeniu zmian pomagali inżynierowie pracujący nad silnikiem.
Oczywiście istnieją pewne obostrzenia dla technologii, tak więc z nowej grafiki nie uświadczymy np. na urządzeniach mobilnych. Aktualizacją Fortnite’a mogą cieszyć się jednak właściciele PlayStation 5 i Xboksa Series X|S, a także posiadacze mocnych pecetów z wydajnymi kartami graficznymi. Deweloperzy zalecają tutaj układy klasy GeForce Nvidia 2080 lub AMD Radeon 57000, albo nowsze modele o porównywalnej lub wyższej mocy.
Zdjęcie: mat. prasowe.