Data modyfikacji:

Data premiery Dead Space. Gra zadebiutuje już w przyszłym roku!

Motive, studio należące do Electronic Arts Inc (NASDAQ: EA), ogłosiło, że gra Dead Space™ zostanie oficjalnie wydana 27 stycznia 2023 roku na PlayStation®5, Xbox Series X|S i PC. Dead Space to remake klasycznej gry sci-fi z gatunku survival horror, która została przebudowana od podstaw przy użyciu silnika Frostbite™. Pozostając wiernym porywającej wizji oryginału, remake oferuje ulepszoną oprawę dźwiękową i wyraźną, wstrząsającą oprawę wizualną, która została starannie przeprojektowana, aby zaoferować zupełnie nowy poziom immersyjnego doświadczenia.
dead space
„Praca nad remakiem była dla nas w Motive świetną zabawą, ponieważ jesteśmy prawdziwymi fanami tej serii i chcemy traktować ją z należytym szacunkiem. Równie ekscytujące jest też obserwowanie reakcji graczy, ponieważ zabieramy ich w tę podróż razem z nami” - powiedział Phillippe Ducharme, Senior Producer Dead Space. „Czynimy ogromne postępy na drodze do wersji Alpha i z radością ogłaszamy, że gra zadebiutuje w styczniu przyszłego roku. Nie możemy się doczekać, aż gracze, zarówno ci starsi, jak i nowi, zobaczą, jak podnieśliśmy jakość oryginalnego doświadczenia w nadchodzącym remake'u, aby było ono równie niezwykłe dla tej generacji.”
W Dead Space, Isaac Clarke jest zwykłym inżynierem, który wyrusza na misję naprawy ogromnego, rozległego statku kosmicznego USG Ishimura. Jednak na pokładzie Ishimury czeka go prawdziwy koszmar. Załoga statku została wymordowana i zainfekowana przez jakąś obcą plagę, a ukochana partnerka Isaaca, Nicole, zaginęła gdzieś na pokładzie. Samotny i uwięziony, mając do dyspozycji jedynie swoje narzędzia i umiejętności inżynierskie, Isaac musi stoczyć walkę o przetrwanie - nie tylko z przerażającymi potworami zwanymi nekromorfami, ale także z własnym rozpadającym się zdrowym rozsądkiem.
Zespół Motive pokazał na trasmisji również, jak remake wizualnie rozwija i unowocześnia swój pierwowzór – rekwizyty, narzędzia, środowiska i inne elementy zostały zrekonstruowane tak, by były jak najbardziej dopracowane i szczegółowe na platformach nowej generacji i komputerach osobistych. Co więcej, dzięki połączeniu takich ulepszeń jak dynamiczne, wolumetryczne oświetlenie z atmosferą i środowiskowymi efektami VFX renderowanymi w pełnej rozdzielczości HDR, Dead Space pozwala graczom zmierzyć się z przerażająco ciasnymi korytarzami i zacienionymi przejściami USG Ishimura z niespotykanym dotąd w tej serii poziomem immersji.
Czy Isaac przeżyje, aby rozwikłać przerażającą tajemnicę historii zamordowanej załogi i opuszczonego statku, czy też przepadnie na zawsze w zimnej próżni kosmosu? Przekonaj się, gdy Dead Space oficjalnie zadebiutuje na całym świecie 27 stycznia 2023 r. na PlayStationⓇ5, Xbox Series X|S i PC.
Autor: Informacja prasowa