Data modyfikacji:

Co łączy Dead Space z Fortnitem?

Okazuje się, że całkiem sporo! A przynajmniej tak wynika z najnowszej zapowiedzi firmy Epic Games, która ujawniła, że nawiązała współpracę z Electronic Arts w sprawie wykorzystania ich marki w swojej najważniejszej produkcji. Sprawdźcie czego mogą spodziewać się fani Dead Space’a w Fortnite.
Dead Space
Jeżeli jesteście przewrażliwieni na tego typu informacje, to lepiej zaparzcie sobie melisę, ponieważ Epic Games ogłosiło, że Isaac Clarke będzie kolejnym grywalnym bohaterem w Fortnite. A właściwie to już jest, ponieważ skórka głównego bohatera Dead Space trafiła do gry 24 stycznia bieżącego roku. Jeżeli śledzicie tego battle royala, to doskonale wiecie, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy pojawiają się w nim postacie znane z popkultury.
Na przestrzeni lat do Fortnite dołączyli nie tylko superbohaterowie pokroju Batmana czy Spider-Mana, ale także tacy wojownicy, jak Geralt z Rivii, Doom Slayer, czy masa innych bohaterów, których obecności z pewnością nie spodziewalibyście się w tym dziele. Osobiście uważam, że jest to jak najbardziej pozytywne rozwiązanie i kompletnie nie przeszkadza mi to, że dany bohater jest w grze studia Epic Games – nawet jeśli w nią nie gram. Warto jednak dodać, że odblokowanie skórki Isaaca Clarke’a nie jest darmowe, tylko trzeba wykupić pakiet zadań Dziwne Transmisje, który został wyceniony na trochę ponad 42 złote. Mało? Dużo? Nie mi oceniać…
Podczas zaliczania celów Dziwnych Transmisji, można odblokować wcześniej wymieniony strój głównego bohatera Dead Space, ale także aż 1500 V-dolców oraz kilka gadżetów, które podczas grania pozwolą poczuć się, jakbyśmy mieli do czynienia z dziełem Motive Studio (ta ekipa odpowiada za nadchodzący remake). Mowa o takich przedmiotach, jak:
 • plecak RIG – dzięki niemu można kontrolować funkcje życia za pomocą paska znajdującego się na plecach, jak w grach z serii Dead Space,
 • plecak USG Ishimura – ma być przenośnym planetołamaczem,
 • kilof Przecinak Plazmowy – specjalna broń energetyczna do walki wręcz,
 • emotka Ulepszenie warsztatowe – wpływa na wyposażenie lub schowanie kilofa
 • Gdybyście odblokowali pełną zawartość Dziwnych Transmisji i w dalszym ciągu czuli potrzebę obcowania z marką Dead Space, to przypominam, że już 27 stycznia bieżącego roku do sprzedaży trafi oficjalny remake gry. Produkcja dostępna będzie na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
  Zdjęcie: materiały prasowe Epic Games
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.