Data publikacji:

Najciekawsze premiery grudnia

Czyli najlepsze pomysły na długie zimowe wieczory.

Zima za pasem, dlatego najlepsze, co można zrobić, to uzbroić się w kubek gorącego kakao, otulić się szczelnie kocem i zasiąść przed komputerem lub konsolą. Grudzień może i nie będzie tak bogaty w premiery, jak październik czy listopad, ale nie oznacza to wcale, że będzie pod tym względem nudny. Przed Wami kilka najciekawszych propozycji na nadchodzące długie zimowe wieczory.

Dwarves

Taktyczny erpeg niemieckiego studia KING Art Games, które zasłynęło w świecie gier m.in. dzięki przygodówkom z serii The Book of Unwritten Tales. Dwarves bazuje na pierwszej części powieści fantasy "The Dwarves" pisarza Markusa Heitza, pełniącego też rolę konsultanta. Największą atrakcją gry, poza postaciami i zdarzeniami znanymi z kart książki, mają być taktyczne starcia z hordami wrogów i położenie nacisku na wiarygodne odwzorowanie praw fizyki.

Producent: KING Art Games

Premiera: 1.12.2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Star Wars: The Old Republic – Knights of the Eternal Throne

Zamiast pod koniec listopada, szósty już dodatek do Star Wars: The Old Republic pojawi się na początku grudnia. Rozszerzenie Knights of the Eternal Throne pozwoli na przeżycie kolejnej niesamowitej przygody. Rozgrywka zostanie wzbogacona o kilka zupełnie nowych elementów, takich jak na przykład Powstania, limit poziomów doświadczenia zostanie podniesiony z 60. do 70., największą jednak atrakcją jest najnowszy zwiastun, który możecie podziwiać powyżej.

Producent: BioWare

Premiera: 2.12.2016

Platformy: PC

Steep

Zaprezentowany przez Ubisoft w trakcie tegorocznych targów E3 symulator sportów ekstremalnych z otwartym światem, w którym do dyspozycji graczy oddano rozległe przestrzenie Alp i Alaski oraz paralotnię, wingsuit, narty i snowboard. Atutem Steep mają być też rozbudowany edytor wideo i rozwinięte funkcje społecznościowe pozwalające graczom z całego świata na wspólne zimowe szaleństwo.

Producent: Ubisoft

Premiera: 2.12.2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Dead Rising 4

Czwarta odsłona popularnej serii i jednocześnie druga, której bohaterem jest fotograf Frank West, protagonista pierwszej części. Bohater po latach powraca do miasteczka Willamette w stanie Kolorado, gdzie kilkanaście lat wcześniej musiał stawić czoła hordom zombie. Także teraz nie będzie mu dane zaznać chwili spokoju, ponieważ żywe trupy znów opanowały miasto. W Dead Rising 4 pojawi się sporo nowości, m.in. zwiększający siłę egzoszkielet, czy nowe gatunki zombie.

Producent: Capcom

Premiera: 6.12.2016

Platformy: PC, Xbox One

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Taktyczna strategia, której mechanika garściami czerpie z klasyków gatunku, takich jak Commandos: Behind Enemy Lines, Desperados, Jagged Alliance czy Fallout Tactics. Akcja Shadow Tactics: Blades of the Shogun toczy się w feudalnej Japonii epoki Edo. Pierwsze skrzypce gra piątka specjalistów obdarzonych wybitnymi umiejętnościami w zakresie sabotażu, szpiegostwa i skrytobójstwa, którzy w służbie Szoguna starają się zdławić rebelię i zaprowadzić upragniony pokój na znękanych konfliktem ziemiach.

Producent: Mimimi Productions

Premiera: 6.12.2016

Platformy: PC

The Last Guardian

Wariacja na temat przygodowej gry akcji i platformówki, w której nacisk położony został na budowanie relacji z fantastyczną istotą imieniem Trico. Aby pokonać piętrzące się na drodze przeszkody, protagonista The Last Guardian będzie musiał oswoić zwierzaka, na przykład przy pomocy różnych smakołyków. Trico ma do złudzenia przypominać żywe stworzenie, dlatego okiełznanie go wcale nie będzie łatwe. Tytuł mocno inspirowany był relacją bohatera Shadow of the Colossus z koniem Agro.

Producent: Team Ico/genDESIGN

Premiera: 6.12.2016

Platformy: PlayStation 4

Space Hulk: Deathwing

Nie lada gratka dla fanów uniwersum Warhammer 40K. Space Hulk: Deathwing jest adaptacją popularnego bitewniaka, która łączy w sobie elementy strzelanki i erpega. Bohater gry jest członkiem elitarnego oddziału Deathwing, który wysłany został z misją oczyszczenia statku klasy Space Hulk z genokrady. Sugestywny klimat tytuł zawdzięcza nie tylko licencji Games Workshop, ale także możliwościom, jakie oferuje silnik Unreal 4.

Producent: Streum on Studio/Cyanide

Premiera: 9.12.2016

Platformy: PC

The Walking Dead: A Telltale Games Series – Sezon Trzeci

Pierwotnie trzeci sezon The Walking Dead: A Telltale Games Series miał pojawić się jeszcze w listopadzie, ale koniec końców premiera nastąpi dopiero w grudniu. Najnowszy sezon nie tylko pokaże starszą wersję bohaterki, ale wprowadzi także nowe postaci. Studio Telltale Games obiecuje, że finał drugiego sezonu będzie miał wpływ na Clementine, ale fabuła zostanie poprowadzona w taki sposób, aby w trzeci mogli zagrać też nowicjusze. W trzecim sezonie The Walking Dead: A Telltale Games Series pojawi się prawdopodobnie funkcja Crowd Play pozwalająca na wspólną zabawę kilku osobom.

Producent: Telltale Games

Premiera: 20.12.2016

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Autor: Dawid Sych