Data modyfikacji:

Nagrywanie rozmów – jak nagrywać rozmowy? Jaki program do nagrywania rozmów wybrać?

Coraz więcej osób nagrywa rozmowy telefoniczne. Oczywiście powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Nagrane rozmowy są formę informacji, ale mogą być traktowane przez pryzmat dowodów. Tutaj, rzecz jasna, pojawia się ważne pytanie: jaki program do nagrywania rozmów wybrać? Jaka aplikacja do nagrywania rozmów sprawdzi się najlepiej?
Nagrywanie rozmów

Czy nagrywanie rozmów jest legalne?

Nagrywanie rozmów telefonicznych jest coraz częstsze. Warto pamiętać, że smartfon może być traktowany nie tylko jako urządzenie służące do rozmów z najbliższymi, ale też jako narzędzie marketingowe i niestety także narzędzie, które może służyć do oszustw. Zatem, jeżeli ma się podejrzenie, iż ktoś chce Was oszukać, to taką rozmowę warto, a nawet trzeba nagrać. Tym bardziej że nie jest to wcale trudne.
Wystarczy jedna najlepsza aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych lub program do nagrywania rozmów. Oczywiście nagrywanie rozmów telefonicznych może być traktowane jako dowód w sprawie, choćby o stalking. Nagranie rozmów może być też dowodem w sprawie rozwodowej. Zatem z powodu ostrożności, dla bezpieczeństwa czy gdy zleca się pracę call center, nagrywanie rozmowy telefonicznej wydaje się uzasadnione. Warto jednak zastanowić się, czy jest to legalne. Cóż, przepisy prawa nie są tutaj jednoznaczne. Otóż nie każda nagrana rozmowa będzie traktowana jako dowód.
Jednocześnie trzeba pamiętać, że prowadząc firmę czy oferując usługi, należy poinformować potencjalnego klienta, że Wasza rozmowa jest nagrywana i jeżeli nie wyraża na to zgody, to powinien przerwać połączenie. Oczywiście w niektórych sytuacjach jest w pełni uzasadnione ukryte nagrywanie rozmów. Android czy IOS – niezależnie, jaki system operacyjny ma Wasz smartfon, bez problemu możecie znaleźć dobrą apkę. Skoro to już jasne, to czas poznać, jaka nagrywarka rozmów telefonicznych będzie dla Was odpowiednia.

Darmowa aplikacja do nagrywania rozmów Android – jaką wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje darmowa i dobra aplikacja do nagrywania rozmów. Na pewno świetnym wyborem jest ACR. Jest to najlepsza aplikacja do nagrywania, które ma funkcję automatycznego rejestrowania audio i to zarówno połączeń przychodzących, jak i wychodzących. Oczywiście na tym jej funkcje się nie kończą. Otóż ta apka do nagrywania rozmów rejestruje je i zapisuje w formatach takich jak MP3, M4A, OGG, WAV, AMR, 3GP, FLAC, MP4.
Dostępny jest dodatkowo zestaw filtrów, które umożliwiają jej automatyczne działanie, ale i samoczynne porządkowanie starszych nagrań. Co ważne, ta aplikacja jest rzeczywiście w pełni darmowa, a przy tym jest niezwykle łatwa w obsłudze. Jeżeli jednak zależy Wam na udostępnieniu plików w chmurze, to konieczne jest wykupienie wersji pro.

Program do nagrywania rozmów Android – na jaki się zdecydować?

Jeżeli szukacie dobrego programu do nagrywania rozmów, to na pewno trafnym wyborem jest program Cube. Jest on zintegrowany z aplikacjami do połączeń typu Skype czy WhatsApp. Jego zaletą jest również to, iż jest wyjątkowo prosty w obsłudze i intuicyjny. Do tego jest kompatybilny z systemem Android. Trzeba wiedzieć, że nagrywanie rozmów odbywa się automatycznie, przy tym można przygotować listę wyjątków.
I jak możecie się domyślić, wtedy nie będą one rejestrowane. Do tego program bardzo dobrze działa nawet na tabletach. Jeżeli zależ Wam na dostępie do większej ilości formatów, musicie wykupić płatną subskrypcję. Ale w tym przypadku zyskujecie także możliwość stworzenia kopii zapasowych nagrań, które zapiszą się w chmurze.

Nagrywanie rozmów Android 11 – co to takiego?

Gdy posiada się w smartfonie Android 11, nagrywanie rozmów z aplikacji nie jest możliwe. Ale jest na to inny sposób. Już wiecie więc, że do nagrywania rozmów aplikacja się nie sprawdzi, ale na szczęście jest coś takiego jak opcja nagrywania ekranu. Wystarczy tylko wejść w ustawienia. Otóż wybierając opcję Dźwięk multimediów z mikrofonem, możecie nagrywać rozmowy, ale też nagrać rozmowę ze Skype’a. Takie pliki będą zapisywać się jako pliki wideo. Ale zawsze można wtedy skorzystać z zewnętrznej aplikacji.
Zdjęcie: StudioVK/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo