Data publikacji:

Nadchodzi trzeci sezon The Walking Dead

Co dalej z Clementine?

W rozmowie z dziennikarzami z serwisu Mashable CEO Telltale Games Kevin Bruner opowiedział o nadchodzącym trzecim sezonie The Walking Dead i wpływie na jego fabułę decyzji, które gracze podjęli w poprzednim. Jest to o tyle trudne, że różnorodność zakończeń, przynajmniej na pierwszy rzut oka, zdaje się wykluczać możliwość uwzględnienia w grze wszystkich wyborów.

Sposób, w jaki traktujemy, zatwierdzamy i zachowujemy te wszystkie różne zakończenia jest naprawdę fajny i nieoczekiwany, sądzę również, że jest też dość innowacyjny z punktu widzenia opowiadania - mówi Bruner.

Zespół chce, aby trzeci sezon przyciągnął przed monitory i telewizory także nowych graczy, którzy niekoniecznie mają ochotę na zapoznawanie się z poprzednimi dwiema częściami historii. O tym, czy faktycznie jest to możliwe, przekonamy się w nadchodzących miesiącach. Co więcej, pojawi się specjalne narzędzie, które pozwoli na przeniesienie wyborów z pierwszego sezonu.

Więcej szczegółowych informacji poznamy już latem, przy okazji imprezy Comic-Con. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, ale dokładna data na razie pozostaje tajemnicą. Tymczasem na dniach pojawi się drugi epizod miniserii opowiadającej o przygodach Michonne.

Źródło: Mashable

Autor: Dawid Sych