Data publikacji:

Przegląd klawiatur HP – do gier i pisania

HP (dawniej Hewlett-Packard Company) współcześnie kojarzy nam się przede wszystkim z laptopami biznesowymi oraz drukarkami, jednakże amerykańskie przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie także całą masę innych sprzętów, w tym akcesoriów komputerowych. W poniższym zestawieniu przyjrzymy się ciekawym klawiaturom HP, które zostały zaprojektowane z myślą o graniu i pisaniu.
klawiatury hp

Polecane klawiatury HP do grania i pisania

HP 125

Na początek mam dla was propozycję bardzo prostej klawiatury do pisania, która nie ma żadnych dodatkowych funkcji ani wsparcia oficjalnego oprogramowania. Co prawda można na tym urządzeniu grać w mniej skomplikowane tytuły, jednakże przeznaczeniem HP 125 są przede wszystkim prace biurowe lub prowadzenie rozmów ze znajomymi poprzez komunikatory internetowe. Sprzęt może pochwalić się jednak antybakteryjną, dobrze wykonaną obudową oraz bardzo niską ceną.

HP OMEN Spacer TKL

Tym razem mamy już do czynienia z high-endową klawiaturą gamingową wyposażoną w mechaniczne przełączniki Cherry MX Brown, które zapewniają bardzo szybki czas reakcji, a także są stosunkowo ciche podczas grania. W dodatku przeznaczenie poszczególnych klawiszy można skonfigurować wedle własnych potrzeb za pomocą dedykowanego oprogramowania. Model OMEN Spacer oferuje komunikację bezprzewodową, a producent zapewnia, że akumulator jest w stanie wytrzymać nawet ponad siedemdziesiąt godzin na jednym ładowaniu. Warto również zaznaczy, że jest to klawiatura typu TKL, czyli nie posiada sekcji numerycznej, co pozwoliło uzyskać o wiele mniejsze wymiary. Za to w zestawie znajdziemy bardzo wygodną podpórkę pod nadgarstki.

HP Pavilion 600

Kolejna bezprzewodowa klawiatura w tym zestawieniu, lecz Pavilion 600 nie jest sprzętem gamingowym, tylko multimedialnym. Urządzenie łączy się z komputerem lub innym urządzeniem (np. Smart TV) poprzez adapter USB korzystający z sygnału radiowego 2.4 GHz. Ten model klawiatury charakteryzuje się bardzo smukłą konstrukcją, dzięki której można położyć ją pod telewizorem lub schować do szuflady, gdy nie jest potrzebna. Producent postawił ponadto na niskoprofilowe przyciski, przypominające działaniem klawisze z klawiatury, co zdecydowanie wpływa na większą responsywność podczas pisania.

HP Omen Encoder

Szukacie dobrej klawiatury dla graczy od HP? W takim razie powinniście zainteresować się przewodowym modelem Omen Encoder z zaimplementowanymi ultraczułymi przełącznikami mechanicznymi Cherry MX Brown, które świetnie radzą sobie w produkcjach nastawionych na dynamiczną akcję. Urządzenie oferuje ponadto elegancką, minimalistyczną konstrukcję, wyszczególnione klawisze WASD oraz czerwone podświetlenie dla wszystkich przycisków.

HP Pavilion 550

Nie wszystkie klawiatury gamingowe muszą być bardzo drogie, a HP Pavilion 550 jest tego najlepszym dowodem. Nie dosyć, że czerwone przełączniki mechaniczne uznawane są za najcichsze ze wszystkich dostępnych na rynku modeli, to na dodatek szybko reagują na wciśnięcia. Urządzenie doskonale sprawdzi się także do pisania, dlatego jest to sprzęt który stoi trochę na rozdrożu. Idealna klawiatura dla młodych graczy, którzy korzystają z komputera zarówno do odrabiania lekcji, jak i relaksowania się w wolnym czasie.

HP Dual Mode 1000

W Dual Mode 1000 mamy do czynienia z klawiaturą membranową, której konstrukcja (bardzo niskie nasadki) przypomina wcześniej opisany model Pavilion 600. Urządzenie nie posiada żadnych specjalnych funkcji, ale za to działa bezprzewodowo poprzez adapter USB oraz Bluetooth. Dzięki temu sprzęt HP sparujemy nawet ze smartfonem lub tabletem, co w tym przypadku nie jest bez znaczenia. Wszakże producent zdecydował się na nietypową konstrukcję ze specjalną półką, na której możemy umieścić m.in. telefon. Należy również dodać, że klawiatury nie trzeba ładować, ponieważ zasilana jest przy pomocy dwóch baterii AAA.

HP Pavilion 800

HP Pavilion 800 to bardzo tania klawiatura mechaniczna, której czerwone przełączniki Outemu zagwarantują wam ciche kliknięcia oraz szybki czas reakcji. Urządzenie posiada w zestawie odpinaną podpórkę pod nadgarstki, dzięki czemu wasze dłonie zawsze będą ułożone w poprawnej pozycji, co może zapobiec potencjalnym problemom zdrowotnym. Oprócz tego sprzęt jest wyposażony w kolorowe podświetlenie LED, dodatkowe klawisze multimedialne oraz gniazdo słuchawkowe, co jest świetną opcją dla właścicieli przewodowych headsetów.

HP 235

Jeżeli kupiliście nowy komputer do domowego użytku albo potrzebujecie fizycznej klawiatury do Steam Decka, to HP 235 będzie dla was doskonałym wyborem. Pod tą nazwą nie kryje się wyłącznie samo urządzenie do pisania, bowiem w zestawie znajdziecie ponadto bezprzewodową myszkę, która doskonale poradzi sobie z prostymi biurowymi czynnościami. Klawiatura także nie ma kabla i łączy się z zewnętrznymi urządzeniami poprzez adapter USB wykorzystujący komunikację radiową 2,4 GHz.

HP OMEN Senquencer

Na koniec zostawiłem profesjonalną klawiaturę dla graczy, która zawiera najnowocześniejsze technologie, z jakich można zrobić pożytek podczas grania. W HP OMEN Senquencer otrzymaliśmy dostęp do innowacyjnych optyczno-mechaniczne przełączników, których czas reakcji wynosi zaledwie 0,2 ms. Konstrukcja sprzętu jest dosyć nietypowa, co ma podkreślić jej gamingowy charakter. Ponadto na obudowie znalazło się miejsce dla rolki do obsługi multimediów oraz gniazda USB-A, do którego podłączymy dysk zewnętrzny, słuchawki lub inne akcesorium.
Zdjęcie: materiały prasowe HP
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.