Data publikacji:

Jaka myszka gamingowa od Genesis?

Genesis to firma znana z produkcji wysokiej jakości akcesoriów gamingowych, w tym myszek, które są popularne wśród graczy na całym świecie. Poszukując odpowiedniego gryzonia od tej firmy, warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak precyzja sensora, ergonomiczny design, liczba przycisków i możliwość personalizacji. Dzięki temu każdy gracz będzie mógł znaleźć model idealnie dopasowany do swojego stylu gry i preferencji. W tym zestawieniu przedstawimy kilka popularnych modeli myszek gamingowych od Genesis, podkreślając ich zalety i cechy charakterystyczne.
myszka gamingowa genesis

Myszka gamingowa Genesis – polecane modele

Genesis Xenon 770

Na początek mam dla was propozycję bardzo ciekawej myszki Genesis, której przeznaczenie możecie w dowolnym momencie zmodyfikować. Do zestawu dołączane są wymienialne panele boczne, które różnią się liczbą dostępnych przycisków. W jednej chwili gryzoń idealnie pasuje do strzelanek, aby za chwilę zamienić się w świetne urządzenie do rozbudowanych ergpegów i gier MMO, bowiem jedna z nakładek posiada aż dziewięć dodatkowych przycisków umieszczonych pod kciukiem. Warto również zaznaczyć, że myszka opiera się na czujniku optycznym o maksymalnej rozdzielczości 10200 DPI oraz posiada wsparcie oficjalnego oprogramowania.
Czytaj również: Myszki gamingowe do 200 zł

Genesis Krypton 290

Bardzo tania mysz dla graczy korzystająca z komunikacji przewodowej, którą zdecydowanie polecam osobom o mocno ograniczonym budżecie. Urządzenie można kupić już za mniej niż siedemdziesiąt złotych i w zamian otrzymacie zaskakująco solidne parametry. Model Krypton 290 nie tylko korzysta z autorskiej aplikacji, ale na dodatek posiada siedem w pełni programowalnych przycisków oraz sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 6400 DPI z możliwością modyfikowania prędkości kursora na sześciu poziomach. Ciekawym dodatek jest też eleganckie podświetlenie PRISMO umieszczone na brzegach obudowy.

Genesis Zircon 330

Jeżeli chcielibyście kupić myszkę Genesis bezprzewodową w atrakcyjnej cenie, to model Zircon 330 jest właśnie dla was. Jego parametry co prawda nie są szczególnie oszałamiające, ale jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się do grania w produkcje nastawione na rozgrywkę dla pojedynczego gracza, gdzie szybkość reakcji nie jest tak istotna jak w tytułach wieloosobowych. Gryzoń nawiązuje łączność z komputerem poprzez odbiornik radiowy Nano 2,4 GHz, który jest dołączany do zestawu. Ponadto Zircon 330 ma siedem programowalnych przycisków oraz czujnik optyczny PAW3212 o rozdzielczości 3600 DPI.

Genesis Krypton 700

Krypton 700 to zdecydowanie jedna z bardziej zaawansowanych technologicznie myszek w ofercie firmy Genesis, która oferuje dostęp do wytrzymałych przełączników mechanicznych, których żywotność została obliczona na dwadzieścia milionów kliknięć. Ponadto ergonomiczny kształt chroni nadgarstek od kontuzji, a także sprzyja chwytom Palm i Claw Grip. Producent umieścił pod lewym palcem dodatkowy przycisk, z którego można zrobić dowolny pożytek w grach komputerowych – oprócz tego jesteśmy też w stanie przypisać dowolne funkcje pozostałym przyciskom. W tej myszy gamingowej umieszczono w środku bardzo precyzyjny sensor optyczny PAW3333 o czułości w zakresie od 200 do 8000 DPI.

Genesis Xenon 220

Genesis Xenon 220 to myszka gamingowa wyposażona w optyczny sensor oferujący maksymalną rozdzielczość do 6400 DPI. Producent przygotował aż sześć poziomów czułości, a każdy z nich jest sygnalizowany innym kolorem, zapewniając szybką identyfikację aktywnego DPI. Dodatkowo, wysokiej jakości teflonowe ślizgacze gwarantują płynne i precyzyjne ruchy na różnego rodzaju powierzchniach i podkładkach, zapewniając komfortowe użytkowanie podczas intensywnych sesji przed komputerem. Mysz firmy Genesis posiada ponadto ciche przełączniki, minimalizując zakłócenia dźwiękowe podczas klikania.

Genesis Krypton 550

Ten model gryzonia firmy Genesis zalecany jest osobom, które borykają się z nadmierną potliwością dłoni. Konstrukcja urządzenia została zaprojektowana w taki sposób, aby dostępne na obudowie otwory zapewniały jak największa wentylację powietrza. To oczywiście nie koniec zalet – Krypton 550 oferuje również aż siedem w pełni programowalnych przycisków oraz czułość w zakresie od 200 do 8000 DPI. Wykorzystany sensor optyczny PMW3325 cechuje się także akceleracją 20 G oraz szybkością śledzenia na poziomie 100 IPS, co przekłada się na doskonałe wrażenia podczas grania. Urządzenie waży zaledwie 80 gram, a do tego posiada przełączniki Huano o żywotności do 20 milionów kliknięć.

Genesis Zircon 500

Na koniec zostawiłem świetną myszkę bezprzewodową Genesis, która korzysta zarówno z komunikacji radiowej 2,4 GHz, jak i bluetooth. A jeśli się rozładuje, to możecie kontynuować zabawę poprzez podłączenie sprzętu do komputera za pomocą kabla USB-C, który zresztą dokładany jest do zestawu. Genesis Zircon 500 dostępny jest w sprzedaży w dwóch kolorach (biały i czarny), a oprócz tego posiada symetryczną obudowę, dzięki czemu z gryzonia mogą korzystać zarówno osoby, lewo, jak i praworęczne. Reszta parametrów prezentuje się jeszcze ciekawiej – otóż producent zdecydował się na wykorzystanie sensora optycznego Pixart PMW3325 o maksymalnej częstotliwości odświeżania 10000 DPI oraz skorzystał z dobrodziejstwa mechanicznych przełączników Kailh 4.0 z dobrze wyczuwalnym punktem aktywacji i żywotnością rzędu 60 milionów kliknięć.
Zdjęcie: materiały prasowe Genesis
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.