Data modyfikacji:

Monster Hunter: World - wystartował darmowy okres próbny

Firma Capcom poinformowała, że posiadacze konsoli PlayStation 4 będą mogli przetestować za darmo Monster Hunter: World przez ograniczony czas.

Okres próbny Monster Hunter: World wystartował dzisiaj i potrwa do końca 20 maja. Gracze otrzymali więc ponad tydzień na sprawdzenie, dlaczego produkcja Capcomu cieszy się tak dużym uznaniem wśród graczy i recenzentów. Niestety wersja trialowa dostępna jest wyłącznie na konsoli PlayStation 4. W tym momencie nie wiadomo, czy posiadacze Xboksa One oraz użytkownicy komputerów osobistych również otrzymają możliwość bezpłatnego przetestowania gry.

Darmowa wersja Monster Hunter: World nie oferuje jednak pełnej zawartości przygotowanej przez twórców. W wersji trialowej można wykonywać zadania z maksymalną liczbą trzech gwiazdek podczas ekspedycji do Ancient Forest i Wildspire Wastes. Twórcy udostępnili jednak pełen kreator postaci oraz wszystkie opcje modyfikacji protagonisty. Dzięki temu po zakupie pełnej wersji będzie można kontynuować rozgrywkę, bez konieczności rozpoczynania zabawy od początku.

Capcom zdradził ostatnio, że Monster Hunter: World jest najlepiej sprzedającym się tytułem w historii firmy. Od momentu premiery (styczeń 2018) produkcja sprzedała się w prawie dwunastu milionach egzemplarzy na wszystkich platformach. Nic dziwnego, w końcu gra jest naprawdę świetna, o czym pisał swego czasu Adam w recenzji Monster Hunter: World. Darmowy trial nie pojawił się również bez przypadku. Twórcy chcą w ten sposób zachęcić nowych graczy przed premierą ciekawie zapowiadającego się rozszerzenia Iceborne, które zadebiutuje 9 września br.

Źródło: Capcom

Autor: Łukasz Morawski