Data publikacji:

Monster Hunter: Rise. Poradnik do gry

Miłośnicy cyklu Monster Hunter mają powody do radości. Do sprzedaży trafiła kolejna odsłona cyklu, która pod względem jakości w niczym nie odstaje od bardzo cenionej edycji World. Sprawdźcie, czy Rise jest grą wartą waszych pieniędzy oraz na jakim sprzęcie zagracie w ten tytuł.

Polecamy: Najważniejsze premiery gier 2021

monster hunter rise poradnik

Czy warto zagrać w Monster Hunter: Rise?

Zdecydowanie warto. Monster Hunter: Rise jest trochę mniejszą grą od odsłony World, ale w niczym jej nie ustępuje. To nadal pełnoprawna odsłona cyklu, która zachwyca przywiązaniem do detali i bardzo rozbudowanym gameplayem.

Capcom ponownie udowodnił, że ma jeszcze wiele do powiedzenia w kwestii tej marki i nadal nie wyprztykał się z pomysłów na ciekawe przedstawienie pojedynków z ogromnymi potworami. Jeżeli jesteście fanami serii, to nawet nie zastanawiajcie się nad kupnem. Monster Hunter: Rise jest też dobrym tytułem na start dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z tą marką.

Jak przejść Monster Hunter: Rise?

Jeżeli graliście w poprzednie odsłony cyklu, to doskonale wiecie, czego możecie oczekiwać po edycji Rise. Twórcy nie wprowadzili wielkich rewolucji w gameplayu, dlatego weterani serii poczują się jak w domu. Nowicjusze muszą być natomiast przygotowani na to, że Monster Hunter nie jest typowym RPG akcji, w którym mashujemy przyciski w celu pokonania przeciwników.

W grze Capcomu bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie się do walki. Starcia z potężnymi bestiami zazwyczaj są bardzo wymagające i wieloetapowe. Dobranie złej broni lub przedmiotów wspomagających może sprawić, że ubicie potwora będzie niemożliwe. Dlatego też przed wyruszeniem na wyprawę zdobądźcie wiedzę o oponencie, zawsze sprawdźcie, czy macie przy sobie maksymalną liczbę mikstur leczniczych, a także ulepszcie wyposażenie oraz posiadaną broń.

Kiedy już rozpoczniecie zadanie, nie zapomnijcie o zajrzeniu do skrzynki z zaopatrzeniem. Znajdziecie w niej przedmioty przygotowane przez Gildię, które znacząco ułatwią wam walkę. Korzystajcie z nich bez żadnego umiaru, ponieważ po wykonaniu zadania stracicie do nich dostęp. Pamiętajcie też, że podczas leczenia postaci miksturkami, jesteście bezbronni. Najlepiej ucieknijcie kawałek dalej od przeciwnika, uzupełnijcie zdrowie i wróćcie do starcia.

Nie bójcie się również planować ataków poprzez skakanie w przepaść z wysokich klifów. Upadek z wysokości nie zabiera punktów życia waszej postaci, więc wykorzystajcie to na swoją korzyść. W trakcie zadania możecie też przenosić się w błyskawicznym tempie do bezpiecznego obozu. Przydaje się to np. do pozostawienia w skrzyni nadmiarowych przedmiotów, żeby zrobić miejsce w sakwie na nowe. Z szybkiej podróży nie można korzystać podczas walki.

Więcej wskazówek dla początkujących znajdziecie w poniższym poradniku do Monster Hunter Rise:

Czy Monster Hunter: Rise posiada tryb kooperacji?

Tak, w tej odsłonie serii Monster Hunter również można wyruszać na polowania razem z innymi graczami. Tryb kooperacyjny przewiduje współpracę pomiędzy czterema graczami, którzy muszą się wspierać w walce z potężnymi bestiami.

Ile godzin zajmuje ukończenie Monster Hunter: Rise?

Ukończenie głównego wątku fabularnego w najnowszej grze Capcomu powinno wam zająć około siedemnastu godzin. Oczywiście zakładając, że skupialibyście się wyłącznie na podstawowych misjach. Jeśli poświęcicie czas na znajdźki oraz zadania poboczne, to przy produkcji możecie spędzić nawet kilkadziesiąt godzin.

Na jakich platformach zagramy w Monster: Hunter Rise?

Początkowo Capcom wypuścił swoje dzieło wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. Wiadomo jednak, że w późniejszym terminie do sprzedaży trafi również wydanie przygotowane z myślą o komputerach osobistych.

Premiera Monster Hunter: Rise?

Produkcja trafiła do sprzedaży 26 marca 2021 roku na Nintendo Switch. Premiera wersji na komputery osobiste zaplanowana została na 2022 roku – dokładny termin na ten moment nie został ujawniony.

Czy Monster Hunter: Rise posiada polską wersję językową?

Tak, podobnie jak w Monster Hunter: World, tutaj również możemy zagrać w polskiej wersji językowej. Oczywiście dostępne są wyłącznie rodzime napisy – jeśli chodzi o voice acting, to można ustawić m.in. głosy angielskie bądź japońskie.

Autor: Łukasz Morawski