Data publikacji:

Marzec pod znakiem The Legend of Zelda

Jeszcze przed nastaniem kalendarzowej wiosny, Link ponownie wyruszy na pomoc Królestwu Hyrule.

Marzec będzie doskonałym miesiącem dla fanów serii The Legend of Zelda. Już 4 marca w sklepach pojawi się gra The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na Wii U, natomiast 24 marca zadebiutują konsola New Nintendo 3DS XL Hyrule Edition oraz gra Hyrule Warriors: Legends na konsole z rodziny Nintendo 3DS.

size="motive-grid-slider" columns="2" link="file" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/01/i-the-legend-of-zelda-twilight-princess-hd-gra-wii-u.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/01/i-the-legend-of-zelda-twilight-princess-hd-amiibo-gra-wii-u.jpg|"]

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD to odnowiona wersja jednego z najbardziej uznanych przez recenzentów tytułów z serii The Legend of Zelda, który pierwotnie został wydany na konsole Nintendo GameCube i Wii w 2006 roku. Link ponownie stanie do walki, aby uchronić Hyrule przed niszczącym wpływem Królestwa Zmierzchu (Twilight Realm), po raz pierwszy w HD.

Gra będzie dostępna w edycji standardowej i limitowanej, w skład której wejdzie gra, amiibo Wolf Link oraz płyta CD zawierająca oficjalną ścieżkę dźwiękową z gry. Gra w edycji standardowej oraz amiibo Wolf Link będą również sprzedawane oddzielnie.

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD będzie wspierane przez szereg figurek amiibo. Figurka Wolf Link (przedstawiająca Midnę na Linku w postaci wilka), umożliwi graczom dostęp do wyzwania Jaskini Cieni (Cave of Shadows). Jest to zupełnie nowa lokacja, w której doświadczeni gracze mogą wykorzystać siłę Wolf Linka i Midny celem pokonywania coraz silniejszych przeciwników. Na figurce amiibo Wolf Link można także przechowywać serca zdobyte w grze, aby wykorzystać je podczas wyzwania w Jaskini Cieni. Po przejściu przez jaskinię ilość pozostałych serc może zostać zapisana na figurce, co umożliwia zmierzenie się ze swoim najlepszym wynikiem przy kolejnych podejściach.

Gra będzie również kompatybilna z pięcioma innymi amiibo z kolekcji Super Smash Bros. Link i Toon Link sprawią, że gracz uzyska dodatkowe strzały do łuku, a Zelda i Sheik zregenerują utracone serca. Ganondorf natomiast będzie chciał uprzykrzyć graczom życie sprawiając, że dopóki nie wyłączymy gry, ataki przeciwników będą zadawały dwa razy więcej obrażeń.

Hyrule Warriors: Legends to tytuł, który z kolei powinien zainteresować fanów przenośnych Nintendo 3DS/2DS. Pierwotnie wydany na Wii U, teraz rozszerzony o nowe mapy i postacie, trafi do sklepów 24 marca 2016. Na polu bitwy obok Skull Kida z The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D pojawią się Tetra, Toon Link i Król Hyrule z The Legend of Zelda: The Wind Waker HD. Co więcej, do grona dostępnych postaci dołączy także Linkle. Gracze będą mogli wydawać strategiczne rozkazy wielu postaciom walczącym na polu bitwy i w każdej chwili przełączać się między nimi.

columns="2" link="file" size="motive-grid-slider" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/01/i-hyrule-warriors-legends-gra-3ds.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2016/01/i-hyrule-warriors-legends-limited-edition-gra-3ds.jpg|"]

Również ta gra będzie kompatybilna z figurkami amiibo postaci z serii The Legend of Zelda, włączając w to amiibo Wolf Link. Po przyłożeniu tej figurki do dolnego ekranu konsoli New Nintendo 3DS lub specjalnego czytnika dla starszych modeli 3DS/2DS, gracze będą mogli odblokować ulepszoną broń dla Midny. Podobnie będą działać inne amiibo The Legend of Zelda z kolekcji Super Smash Bros. – posłużą m.in. do odblokowywania ulepszonych broni dla odpowiednich postaci.

Źródło: informacja prasowa

Autor: Adam Szymański