Data publikacji:

Like a Dragon: Infinite Wealth – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Jeżeli myśleliście, że w serii Yakuza nie da się wprowadzić jeszcze większego szaleństwa, to najnowsza odsłona cyklu (teraz pod nową nazwą) na każdym kroku udowadnia, że twórcy mają schowanych jeszcze wiele asów w rękawie. Z tego tekstu dowiecie się, o co chodzi w Like a Dragon: Infinite Wealth, ile kosztuje wersja pudełkowa oraz na jakich platformach zagracie w najnowszy hit studia Ryu ga Gotoku.
like a dragon infinite wealth

Premiera Like a Dragon: Infinite Wealth na PC i konsolach

Miłośnicy japońskich erpegów cały czas są rozpieszczani przez zespół Ryu ga Gotoku. Raptem pod koniec ubiegłego roku trafiła do sprzedaży produkcja Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, a już po trzech miesiącach zadebiutowała pełnoprawna kontynuacja wspólnych przygód Ichibana Kasugi i Kiryu Kazumy. Infinite Wealth zadebiutowało 25 stycznia 2024 roku na komputerach osobistych, natomiast dzień później udostępniono wersję na konsole nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S) oraz PlayStation 4 i Xbox One.

O co chodzi w Like a Dragon: Infinite Wealth?

Jeżeli planujecie zagrać w Infinite Wealth, a nie mieliście wcześniej do czynienia z serią (jak to?!), to polecam zaliczyć wcześniej przynajmniej dwie odsłony – Yakuza: Like a Dragon z 2020 roku i ubiegłoroczne Gaiden: The Man Who Erased His Name. Dzięki temu zrozumiecie większą liczbę wątków w nowej odsłonie, a także zapoznacie się z dwoma bohaterami. Aczkolwiek pełne zrozumienie historii Kiryu wymaga zaliczenia wszystkich wcześniejszych odsłon cyklu, które dokładnie pokazują burzliwą drogę dawnego mafiosa. Mimo wszystko uwielbiany protagonista pełni tym razem przede wszystkim drugoplanową rolę, choć na pewnym etapie fabuły jego wątek zostaje znacząco rozbudowany. Warto również nadmienić, że tym razem poznajemy go jako starszego mężczyznę, borykającego się z chorobą nowotworową. Czy to jego ostatnia walka? To już musicie odkryć samemu…
W Infinite Wealth o wiele więcej miejsca poświęcono Ichibanowi, którym kierujemy przez większość czasu. Opowieść zaczyna się w rodzinnej Jokohamie, gdzie spędzimy pierwsze godziny zabawy. Następnie bohater dowiaduje się, że jego matka żyje i ukrywa się w Honolulu na Hawajach. Nie jest tam jednak bezpieczna, ponieważ z jakichś powodów poszukują jej lokalni gangsterzy. Kasuga zbiera swoich wiernych kompanów i czym prędzej wyrusza do Stanów Zjednoczonych, aby odnaleźć swoją rodzicielkę i wykaraskać ją z tarapatów. Jako że mamy do czynienia z Like a Dragon, to oczywiście fabuła nie jest tak prosta, jak mogłoby wynikać z tego opisu. Główny wątek został rozpisany na kilkadziesiąt godzin, z czego spora część to rozbudowane i widowiskowe przerywniki filmowe. Przygotujcie się więc na wiele zwrotów akcji i sytuacji, które was rozbawią lub doprowadzą do łez.

Like a Dragon: Infinite Wealth – rozgrywka jak zwykle na najwyższym poziomie

Jeżeli graliście w którąś z odsłon serii Yakuza, to z pewnością pamiętacie dynamiczny system walki rozgrywany w czasie rzeczywistym. W odsłonie z 2020 roku twórcy zdecydowali się porzucić beat ‘em upowy charakter rozgrywki, próbując swoich sił z pojedynkami podzielonymi na tury. Ta mechanika przyjęła się tak dobrze, że nie tylko powróciła w Infinite Wealth, ale na dodatek mocno ją rozbudowano. Co prawda starcia w dalszym ciągu polegają na wydawaniu komend swoim wojownikom, lecz tym razem mamy o wiele większą możliwość w przemieszaniu się postaciami po arenie. Pozycja bohaterów oraz dobór odpowiedniego wyposażenia odgrywają ogromne znaczenie i mogą dać znaczącą przewagę nad oponentami.
Choć walka w Like a Dragon występuje bardzo często, to jednak sporo czasu możemy poświęcić także na eksplorację mapy, pomaganie lokalsom oraz zaliczanie szeregu aktywności pobocznych. Jednym z ciekawszych dodatków jest Super Crazy Delivery, w którym siadamy za kierownicą roweru i bawimy się w kuriera. Produkcja nagle zamienia się w grę w stylu Crazy Taxi i oferuje iście arcade’ową zabawę na dobre kilka godzin. Niesamowicie dopracowano także city bulderowy system na wyspie Dondoko, na której musimy stawiać nowe budynki (potem trzeba je umeblować), aby przywrócić to miejsce do dawnej świetności. Oprócz tego pojawiła się możliwość zbierania Sujimonów, a następnie wystawiania ich do walki z innymi trenerami, tak jak w Pokemonach.
A to oczywiście tylko kilka dostępnych minigier – twórcy przygotowali jeszcze takie atrakcje jak salon z automatami, budowanie relacji z innymi ludźmi, prowadzenie profilu na portalu randkowym oraz przeczesywanie lochów. Like a Dragon: Infinite Wealth to produkcja tak rozbudowana, że poznanie jej pełnej zawartości spokojnie może zająć ponad sto godzin. Jeżeli lubicie pokręcone historie z pogranicza komedii, opery mydlanej i kina gangsterskiego, a w dodatku jesteście fanami jRPG-ów, to obowiązkowo musicie zagrać w ten tytuł. Ryu Ga Gotoku Studio znowu pokazało wielką klasę!

Ile kosztuje Like a Dragon: Infinite Wealth?

Firma SEGA (światowy wydawca) zdecydowała się na pudełkową dystrybucję tego tytułu, jednakże dotyczy to wyłącznie wersji konsolowych. Osoby planujące zagrać w najnowszą produkcję studia Ryu ga Gotoku na komputerze, muszą zadowolić się cyfrową dystrybucją (Steam). Cena Like a Dragon: Infinite Wealth w edycji standardowej wynosi 289 złotych, jednakże już teraz w wielu sklepach internetowych możecie kupić grę nawet o kilkadziesiąt złotych taniej. Jeśli natomiast zależy wam na bardziej rozbudowanej zawartości, to na PC, PS Store i Microsoft Store znajdziecie cyfrowe edycje Deluxe oraz Ultimate.

Czy w Like a Dragon: Infinite Wealth jest dostępna polska wersje językowa?

Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii Yakuza, tym razem również nie otrzymaliśmy polskiej wersji językowej. Dla wielu graczy z naszego kraju może stanowić to przeszkodę nie do przeskoczenia, ponieważ w Infinite Wealth jest niesamowicie dużo dialogów oraz wiele przerywników filmowych. W Like a Dragon bardzo istotna jest fabuła, więc wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość angielskiego, aby zrozumieć, o co chodzi w historii przygotowanej przez Ryu ga Gotoku.

Jakie są wymagania sprzętowe Like a Dragon: Infinite Wealth?

Choć nowa część Like a Dragon prezentuje się lepiej od starszych odsłon (tak realistycznych twarzy postaci ta seria jeszcze nie widziała!), to i tak w dalszym ciągu mamy do czynienia z tytułem tworzonym także z myślą o poprzedniej generacji konsol. Ma to też swoje plusy, ponieważ w ten sposób twórcom udało się uzyskać względnie niskie wymagania sprzętowe. Sprawdźcie, czy odpalicie grę na swoich pecetach.

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 460 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 82 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
 • Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 6 GB GeForce RTX 2060 / 8 GB Radeon RX 5700 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 82 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Zdjęcie: materiały prasowe Ryu ga Gotoku Studio
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.