Data publikacji:

"Let's Playe" w rękach Sony?

Japońska firma chce zastrzec znak towarowy.

Użytkownik serwisu neoGAF dotarł do informacji, jakoby amerykański oddział Sony Computer Entertainment wystosował w październiku wniosek dotyczący zarejestrowania popularnego w Internecie zwrotu "Let's Play".

Zgodnie z opisem zawartym na oficjalnej stronie Biura Patentów i Znaków Towarowych USA, zarejestrowany znak towarowy obejmowałby następujące elementy:

Elektroniczne transmisje i streaming gier wideo za pośrednictwem globalnych oraz lokalnych sieci komputerowych, transmisje audio, wideo oraz materiały audiowizualne publikowane przy pomocy globalnych i lokalnych sieci komputerowych.

Na tę chwilę Sony nie otrzymało odpowiedzi. Jeśli jednak biuro patentowe przystanie na ich wniosek, gracze korzystający z innych urządzeń niż PlayStation mogą mieć problem. "Let's Playe" są obecnie bardzo popularne na YouTubie, z czego lwia część przedstawia gameplaye wersji komputerowych. Osoby zajmujące się profesjonalnym streamingiem gier będą musiały opracować nowy zwrot. Mimo wszystko, na razie trzeba czekać na decyzję BPiTZ, która niekoniecznie musi być pozytywna.

Źródło: neoGAF

Autor: Łukasz Morawski