Data publikacji:

Nowe klawiatury MSI z serii Vigor GK

Tajwański producent komputerów i akcesoriów MSI zapowiedział nowe klawiatury gamingowe z serii Vigor GK, ujawniając ich wygląd, specyfikację techniczną oraz cenę. To dobry moment, aby przyjrzeć się także pozostałym klawiaturom z tej linii produktowej. Sprawdźcie, czym charakteryzują się klawiatury dla graczy od MSI.
klawiatury msi vigor gk

Najnowsze klawiatury dla graczy od MSI

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku (albo na początku 2024 r.) do sprzedaży trafi nowym model klawiatury MSI, który sprzedawany będzie w dwóch nieco różniących się od siebie wariantach. Poznajcie więcej szczegółów.

Klawiatura gamingowa MSI Vigor GK41

Mechaniczne przełączniki Kailh Linear Red, które znajdują się w klawiaturze Vigor GK41, oferują niezwykłą szybkość reakcji – to czyni ją idealnym wyborem dla osób, które spędzają dużo czasu w produkcjach nastawionych na rozgrywki online. Urządzenie firmy MSI może być również warte uwagi dzięki diodom LED w sześciu kolorach, rozmieszczonych w dziesięciu różnych strefach podświetlenia. Za sprawą oprogramowaniu Dragon Center gracze będą mogli dostosowywać ustawienia przycisków, programować makra oraz kombinacje klawiszy, umożliwiając kontrolę nad efektami świetlnymi i multimediami.
Regulowane nóżki klawiatury, z trzema różnymi kątami nachylenia (0 stopni, 3 stopnie lub 7 stopni), dostosowują ją do indywidualnych preferencji użytkownika, zapewniając komfort w trakcie korzystania. Dodatkowo Vigor GK41 będzie posiadał funkcję anti-ghosting, gwarantującą precyzyjne rejestrowanie każdego naciśniętego klawisza, nawet podczas jednoczesnego aktywowania wielu klawiszy. Klawiatura MSI ma oferować dużą funkcjonalność i wydaje się być doskonałym wyborem dla graczy, zwłaszcza że klawiaturę kupimy w atrakcyjnej cenie 279 złotych.

Klawiatura dla graczy MSI Vigor GK41 Dusk

Ten model klawiatury MSI wykorzystuje dokładnie te same mechaniczne przełączniki Kailh Linear Red, co jej poprzedniczka, ale za to daje dostęp do podświetlenia RGB pod każdym klawiszem oraz eleganckie paski RGB na bokach. Bardzo ciekawa konstrukcja Vigor GK41 DUSK uwzględnia specjalne nakładki na klawisze w kolorach czarnym, szarym i czerwonym, a także dodatkowy zestaw do personalizacji przycisków. Dzięki obsłudze dedykowanego oprogramowania Dragon Center, użytkownicy będą mogli cieszyć się efektami świetlnymi i tworzyć własne kombinacje makr.
Trójstopniowa regulacja kąta nachylenia (0 stopni, 3 stopnie lub 7 stopni) klawiatury Vigor GK41 zwiększy komfort użytkowania, a klawisze wyposażone w stuprocentowy anti-ghosting zagwarantują precyzyjną rozgrywkę, eliminując obawy związane z blokowaniem klawiszy. W tym przypadku mamy do czynienia z trochę droższym sprzętem, ponieważ sugerowana cena tej klawiatury gamingowej MSI to 359 złotych.

Jakie jeszcze są klawiatury MSI z serii Vigor GK?

Nie zamierzacie czekać na premierę MSI Vigor GK41, tylko już teraz chcecie zamówić nową klawiaturę? Zobaczcie kilka przykładowych klawiatur gamingowych tego producenta.

MSI Vigor GK30

Klawiatura MSI Vigor GK30 to solidny wybór dla osób szukających taniej klawiatury gamingowej. Urządzenie posiada membranowo-mechaniczne przełączniki tłokowe, które zapewniają cichą pracę, długą żywotność (ponad 12 mln kliknięć) oraz duży komfort podczas użytkowania. Sprzęt jest wyposażony w podświetlenie RGB Mystic Light o różnych efektach i kolorach, a do tego również posiada wsparcie dla klawiszy programowalnych i anti-ghostingu. Ergonomiczny design i regulowane nóżki umożliwiają dostosowanie klawiatury do własnych preferencji – tak samo jak oprogramowanie Dragon Center.

MSI Vigor GK50 Elite

W tym przypadku mamy do czynienia z mechanicznymi przełącznikami Kailh Box White, które zostały zaprojektowane zarówno do wielogodzinnego grania, jak i pisania. Klawiatura firmy MSI to także sprzęt skierowany w stronę użytkowników, którym zależy na jak najbardziej trwałym urządzeniu. Model Vigor GK50 Elite jest odporny na uszkodzenia oraz zalania za sprawą matowych nasadek klawiszy oraz górnej części obudowy wykonanej ze szczotkowanego metalu. Klawiatura może również pochwalić się niewielką podpórką pod nadgarstek, zapewniającą o wiele bardziej naturalne ułożenie dłoni.

MSI Vigor GK71

Jeżeli operujecie dużym budżetem i chcecie kupić sprzęt do grania z najwyższej półki, to model Vigor GK71 zdecydowanie powinien was zainteresować. Klawiatura nie tylko zachwyca parametrami, ale także niebanalnym wyglądem i dodatkowymi funkcjami. Firma MSI zastosowała autorskie przełączniki mechaniczne Sonic Red o sile nacisku na poziomie 35 g, a także nasadki na klawisze z transparentnymi bokami, co zapewnia lepsze efekty świetlne. Klawiatura została wykonana z bardzo wytrzymałego lotniczego stopu aluminium, a oprócz tego posiada w zestawie specjalne pokrętło do sterowania multimediami oraz miękką podkładkę pod nadgarstki mocowaną przy pomocy magnesów.

MSI Vigor GK20

Na koniec została jeszcze jedna klawiatura membranowa od MSI, która jest dobrym wyborem dla graczy szukających stosunkowo taniego sprzętu gamingowego. Opisywany model posiada nieco inny design od pozostałych urządzeń tego producenta, co zaowocowało wydłużoną dolną częścią obudowy – dzięki niej granie na Vigor GK20 nie obciąża zbytnio nadgarstków. Oczywiście producent nie zapomniał o wsparciu dla podświetlenia, a także znalazł miejsce na klawisz skrótu, z pomocą którego można regulować diody LED, głośność muzyki i poziom dźwięków w grach bez konieczności instalowania dedykowanego oprogramowania.
Zdjęcie: materiały prasowe MSI
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.