Data publikacji:

Batman: Arkham Trilogy na Nintendo Switch – cena, premiera. Wszystko, co musicie wiedzieć

Studio Rocksteady udowodniło, że wystarczy odrobina chęci, aby stworzyć dojrzałą produkcję bazującą na komiksach, która jednocześnie nie zapomina o najważniejszych cechach materiału źródłowego. Od premier poszczególnych odsłon Batman: Arkham minęło już trochę czasu, ale teraz trylogia zawita także na konsoli Nintendo Switch. Sprawdźcie, co musicie wiedzieć o tej kompilacji.
batman arkham trilogy nintendo

Data premiery Batman: Arkham Trilogy na Nintendo Switch

Switchowa wersja Batman: Arkham Trilogy pierwotnie miała trafić do sprzedaży w połowie października. Niestety w ostatniej chwili twórcy zdecydowali się na przesunięcie premiery na 1 grudnia 2023 roku, argumentując to chęcią przygotowania jak najbardziej dopracowanej wersji na platformę Nintendo.

Na jakich platformach zagramy jeszcze w Batman: Arkham Trilogy?

Firma Warner Bros. Games (światowy wydawca marki) już kilka lat temu wypuściła na światło dzienne zbiorcze wydanie gier o Mrocznym Rycerzu, które funkcjonowało pod nazwą Batman: Arkham Collection. Kolekcja została przygotowana z myślą o konsolach poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One, choć oczywiście można ją uruchomić także na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w ramach wstecznej kompatybilności.

Jakie produkcje wchodzą w skład Batman: Arkham Trilogy?

Choć seria Batman: Arkham składa się z czterech części, to tylko za trzy z nich odpowiadało studio Rocksteady. Odsłona o podtytule Origins została przygotowana przez zespół WB Games Montral i nie znalazło się dla niej miejsce w tym zbiorczym wydaniu. Kolekcja daje dostęp do takich tytułów, jak Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City oraz Batman: Arkham Knights. Oprócz tego zawiera wszystkie wcześniej wydane rozszerzenia.

Czy gry z Batman: Arkham Trilogy różnią się od oryginalnych wersji?

W tym przypadku nie mamy do czynienia z remasterami ani remake’ami, tylko klasycznymi portami starszych gier na nową platformę. Twórcy nie przygotowali żadnej dodatkowej zawartości oraz nie wprowadzili modyfikacji w dotychczasowych mechanikach rozgrywki. Batman: Arkham Trilogy powstało przede wszystkim z myślą o osobach, które nie miały wcześniej okazji zapoznać się z tą serią albo ograły ją lata temu i teraz chcą sobie ją przypomnieć na przenośnym urządzeniu. Z zagraniem w Arkham Knights na współczesnych platformach nie powinno być problemu, ale już takie Arkham Asylum i Akrham City zadebiutowało jeszcze na PlayStation 3 i Xbox 360.

O co chodzi w Batman: Arkham Trilogy?

Wszystkie produkcje wchodzące w skład kolekcji reprezentują gatunek przygodowych gier akcji, w których bohatera obserwujemy z kamery ustawionej za jego plecami. Rozgrywka bazuje przede wszystkim na bardzo widowiskowych starciach z przeciwnikami, nastawionych na bezpośredni kontakt, ponieważ Mroczny Rycerz nie korzysta z broni palnej. Oprócz tego twórcy położyli duży nacisk na skradanie się pomiędzy wrogami i eliminowanie ich bez wzbudzania podejrzeń u ich kompanów. Z każdą kolejną odsłoną cyklu wykreowanego przez studio Rocksteady mieliśmy do czynienia z coraz większą skalą – w Arkham Asylum poruszaliśmy się po terenie tytułowego zakładu psychiatrycznego, w kontynuacji trafiliśmy do odgrodzonej dzielnicy Gotham, natomiast w ostatniej części twórcy odblokowali już całe miasto i umożliwili poruszanie się po nim przy użyciu batmobilu.
Zdjęcie: materiały prasowe Rocksteady Studios
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.