Data publikacji:

Jaka kierownica do 500 zł to dobry wybór?

Kierownica gamingowa to podstawowe akcesorium dla fanów gier wyścigowych. Jednak aby takie rozgrywki były jak najbardziej realistyczne, niezbędny jest zakup akcesorium, które wyposażone będzie w nowoczesne rozwiązania i innowacyjne technologie. Tego typu kierownice bywają jednak bardzo drogie, dlatego większość osób decyduje się pójść na kompromis i zakupić tańszy sprzęt. W tym celu jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych wariantów jest kierownica do 500 zł. Choć wielu graczy uważa, że w tym przedziale cenowym nie da się kupić dobrego sprzętu, nie jest to prawda. Sprawdź, jakie funkcje ma najlepsza kierownica do 500 zł i jakie modele warto w tej cenie wybrać.
kierownica do 500 zł

Czy kierownica PC do 500 zł to dobry wybór?

Chociaż w sprzedaży można znaleźć kierownice znacznie droższe, akcesoria do 500 zł to bardzo dobry sprzęt, który wyróżnia się świetną jakością wykonania, ale także dużą funkcjonalnością i dobrze rozplanowaną ergonomią. Gwarantuje on dobrą zabawę i wiele praktycznych rozwiązań. Kierownica PC do 500 zł wyposażona będzie jednocześnie w pedały, takie jak hamulec, gaz, a także pełnoprawne sprzęgło. Dzięki temu zestawowi możliwe będzie funkcjonalne odtworzenie prawdziwych warunków jazdy i tym samym realizmu sterowania samochodem podczas gry.
Kierownica do 500 zł niejednokrotnie będzie też produktem dobrej i uznanej na rynku marki. Taki sprzęt posłuży więc na długo i będzie sprawnie działał nawet podczas intensywnego użytkowania. Warto pamiętać, że niekiedy tańszy produkt jest o wiele lepszy niż reklamowane i droższe urządzenia, co widać m.in. na przykładzie kierownic do gier wyścigowych.

Najlepsza kierownica do 500 zł – na co zwrócić uwagę?

Wybierając takie akcesorium jak kierownica do 500 zł, warto pamiętać o sprawdzeniu kilka istotnych cech i parametrów. Najlepsza kierownica do 500 zł powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też dopasowana do własnych preferencji i potrzeb.
Jednym z najważniejszych parametrów kierownicy jest maksymalny kąt obrotu. Im jest on większy, tym lepiej, jednak jeżeli mamy do czynienia z kierownicą do 500 zł zazwyczaj będzie wynosił on ok. 270–300 stopni. Taka wartość pozwoli już na wygodne prowadzenie pojazdu. Warto zwrócić uwagę również na osie pedałów. Jeżeli są one rozdzielne, wówczas pedały nie oddziałują na siebie. Jeżeli jednak oś jest wspólna, przy jednoczesnym wciśnięciu hamulca i gazu ich oddziaływanie nie będzie jednakowo wydajne.
Kierownica PC do 500 zł będzie też występowała w wariancie zmiany biegów zarówno za pomocą tradycyjnego drążka, jak i dzięki łopatkom przy kierownicy. Dobrze jest też wybrać w tej cenie model wykonany z mocnego silikonu lub ABS-u. Takie kierownice często wyposażone są też w system wibracji sprzężeń zwrotnych wzmacniający realizm gry. Warto wybrać model z montażem w postaci uchwytów dokręcanych do blatu. To opcja znacznie stabilniejsza niż stojaki.

Kierownica PC do 500 zł – co wybrać?

Jedną z najchętniej wybieranych kierownic do 500 zł i zarazem bardzo funkcjonalnych i designerskich jest model Q-SMART SW2020 MONACO. To kierownica z ogromną kompatybilnością i jednocześnie niesamowicie tania. Można ją podłączyć nie tylko do komputera, ale także do konsol Xbox One oraz PS3 i PS4. Jest to sprzęt o realistycznych wymiarach 25,4 cm z gałką zmiany biegów w dołączonej podstawie, a także dodatkowym zestawem pedałów gazu oraz hamulca.
Kierownica ta ma także dwa wbudowane silniki wibracyjne. Na akcesorium zamontowane zostały także przyciski funkcyjne ułatwiające sterowanie grą. Każde z nich można też dowolnie mapować i przypisać mu inne funkcje. Dodatkowo model ten jest bardzo wytrzymały i wygodny w użyciu. Jego minusem może być jednak mocowanie na przyssawki, chociaż wyjątkowo niska cena wynagradza tutaj tego rodzaju cechę.
Kolejna warta uwagi kierownica do 500 zł to model Genesis Seaborg 350 wyróżniający się wszechstronną kompatybilnością. Akcesorium można podłączyć zarówno do komputera, jak i konsol PS3, PS4, a także Xboxa czy Nintendo Switch. W odróżnieniu od poprzedniej propozycji ta kierownica ma stabilny zacisk montażowy. Wyposażona jest też w silniki wibracyjne, a kierownica ma karbowane wykończenie. Bardzo ciekawy jest również design tego modelu.
Ta kierownica do PC do 500 złotych ma tylko dwa pedały i wyposażona jest w tradycyjną gałkę zmiany biegów. Model ten wyróżnia też bardzo wysoka jakość wykonania.
Ciekawą propozycją jest model Q-Smart SW6060 Suzuka Pro. Wyróżnia się on niezwykle płynnym działaniem dzięki zastosowaniu systemu Bungee Cord. Model ten gwarantuje też wygodne sterowanie dzięki specjalnie wbudowanym guzikom będącym tuż pod ręką. To kierownica do 500 zł, która zaopatrzona została w bardzo stabilny system mocowania. Wykazuje też kompatybilność z PS4.
Model ten ma również wbudowany opór progresywny, dzięki któremu można wyregulować przyspieszenie i hamowanie w zależności od indywidualnych potrzeb. Dodatkowo jest to kierownica, która prezentuje się bardzo elegancko dzięki designerskim wstawkom w obudowie.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!