Data publikacji:

Instax Mini 9 czy 11? Na który model się zdecydować?

Instax Mini to seria uniwersalnych aparatów natychmiastowych, które pozwalają na wykonywanie klimatycznych zdjęć w rozmaitych sytuacjach. Instax Mini 9 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jednak jakiś czas temu w sklepach pojawił się nowy model Instax Mini 11. Który z tych aparatów lepiej kupić? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!
instax mini 9 czy 11

Aparaty natychmiastowe są coraz popularniejsze!

Po aparaty natychmiastowe sięga coraz więcej użytkowników! Zainteresowanie tymi urządzeniami na Ceneo.pl jest ogromne! Do zakupu przekonuje przede wszystkim atrakcyjna cena, a także możliwość otrzymania fotografii tuż po jej wykonaniu. Aparaty Fujifilm Instax Mini nadają zdjęciom niepowtarzalny klimat, a ze względu na swoją prostą konstrukcję są praktycznie bezawaryjne. W naszym porównaniu postanowiliśmy sprawdzić, jak w bezpośrednim porównaniu wypadnie Instax Mini 9 oraz Instax Mini 11.

Czym się różni Instax Mini 9 od 11?

Już na pierwszy rzut oka widać, że aparaty wyglądają trochę inaczej. Instax Mini 9 waży 307 gramów, natomiast Instax Mini 11 jest o 17 gramów lżejszy i ma dodatkowo odświeżoną konstrukcję. Kształty są bardziej opływowe, a na tylnej części obudowy pojawiło się wklęsłe logo. Chwyt w Instax Mini 11 powinien być nieco pewniejszy, a sam aparat bardziej ergonomiczny.

Oba aparaty mają obiektyw 60-milimetrowy dysponujący dwoma soczewkami. W Instax Mini 9 dopasowanie ekspozycji odbywało się poprzez wybranie na specjalnym pokrętle odpowiedniego trybu. W Instax Mini 11 wprowadzono automatyczną ekspozycję, która dobiera parametry w oparciu o zastane warunki oświetleniowe. To powinno wpłynąć na lepiej naświetlone zdjęcia bez konieczności wybierania konkretnego trybu. Dodatkowo wprowadzono tryb makro, który umożliwia fotografowanie z odległości 30 cm!

W Instax Mini 11 pojawiła się także możliwość personalizacji przycisku migawki poprzez jego wymianę. Oba aparaty są zasilane poprzez dwie baterie AA i są kompatybilne z tymi samymi wkładami.

Instax Mini 9 i Instax Mini 11 - ceny i kolory

Instax Mini 9 kosztuje około 250 złotych i jest dostępny w kolorze niebieskim, białym, zielonym, żółtym, fioletowym, różowym i jasnoniebieskim. Instax Mini 11 kosztuje mniej więcej 300 złotych i można go kupić w kolorze czarnym, białym, jasnoniebieskim, różowym i fioletowym.

Instax Mini 9 czy Instax Mini 11? Który aparat wybrać?

Instax Mini 9 i Instax Mini 11 to dwa znakomite aparaty fotograficzne. Dziewiątka jest idealnym wyborem dla osób, które chcą trochę zaoszczędzić i po prostu cieszyć się fajnymi zdjęciami. Instax Mini 11 jest nieco bardziej komfortowy w użytkowaniu, jednak jakość fotografii jest zbliżona do starszego modelu.

Jeśli personalizowany przycisk migawki i funkcja pełnej automatyki są dla ciebie istotne, to warto dopłacić i wybrać właśnie ten model. Nie mamy wątpliwości, że będziesz zadowolony z jednego, jak i drugiego modelu! Instax Mini to idealna seria do fotografowania każdej chwili z życia!

Instax Mini 9 specyfikacja:

 • Manualna kompensacja ekspozycji
 • Wbudowana lampa błyskowa
 • Obszar obrazu: 46x62 mm
 • Ostrość: od 60 cm
 • Zakres otwarcia migawki: 1/60 s
 • Zasilanie: 2x AA Waga: 307 g

Instax Mini 11 specyfikacja:

 • Automatyczna kompensacja ekspozycji
 • Wbudowana lampa błyskowa
 • Obszar obrazu: 46x62 mm
 • Ostrość: od 30 cm
 • Zakres otwarcia migawki: 1/60 s
 • Zasilanie: 2x AA Waga: 290 g
Autor: Bartłomiej Mazurek