Data publikacji:

Hood: Outlaws & Legends. Co wiemy przed premierą?

Dobrych gier multiplayerowych nigdy za wiele. Wszystko wskazuje na to, że Hood: Outlaws & Legends może na dłużej zagościć w domach graczy, ponieważ „na papierze” wszystko wskazuje na to, że szykuje się hit. Sprawdźcie, co na ten moment wiemy o grze.

Sprawdź także: Premiery gier
hood outlaws

Jakie studio odpowiada za produkcję Hood: Outlaws & Legends?

Za prace nad grą odpowiada doświadczone studio Sumo Games, które jednak dotychczas miało do czynienia z kompletnie innymi produkcjami. Ich ostatnim wydanym tytułem jest Sackboy: Wielka przygoda z 2020 roku, ale gracze mogą kojarzyć także takie tytuły, jak Team Sonic Racing, LittleBigPlanet 3 lub Forza Horizon 2. Studio Sumo Digital miało również odpowiadać za kontynuację Dead Island, lecz ostatecznie zostało odsunięte od tego projektu.

Kiedy odbędzie się premiery Hood: Outlaws & Legends?

O najnowszej produkcji studia Sumo Digital dowiedzieliśmy się w sierpniu 2020 roku, kiedy na oficjalnym kanale YouTube firmy Focus Home Interactive (wydawca gry) zadebiutował dwuminutowy zwiastun. Wynika z niego, że Hood: Outlaws & Legends trafi do sprzedaży w 2021 roku. Niestety konkretna data premiery nie została na ten moment potwierdzona – nie wiadomo nawet, w którym kwartale gra zadebiutuje.

Na jakich platformach będzie dostępna gra Hood: Outlaws & Legends?

Hood: Outlaws & Legends będzie produkcją mutliplatformową, dostępną praktycznie na wszystkich wiodących urządzeniach. Gra zostanie udostępniona na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4/5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S. Posiadacze Nintendo Switch niestety będą musieli obejść się smakiem, ponieważ nic nie wskazuje na to, że gra trafi także na tę platformę.

Co wiemy o Hood: Outlaws & Legends? Fabuła i rozgrywka

Z pierwszych zapowiedzi wynika, że Hood: Outlaws & Legends zabierze nas w podróż do Średniowiecza, gdzie gracze wcielą się w banitów, którzy niczym Robin Hood wypowiadają wojnę bogatym ludziom i skorumpowanej władzy, ciemiężącej zwykłych obywateli. Fabuła nie będzie jednak najważniejszym elementem gry, ponieważ ta większy nacisk ma położyć na gameplay.

Dzieło studia Sumo Digital określane jest mianem gry wieloosobowej typu PvPvE (player vs player vs enemy), co oznacza, że w trakcie rozgrywki gracze będą ze sobą rywalizować, ale jednocześnie na ich drodze staną przeciwnicy kontrolowani przez sztuczną inteligencję. Głównym trybem gry mają być napady, w trakcie których użytkownicy (łącznie może grać osiem osób) zostają podzieleni na mniejsze, rywalizujące ze sobą grupy.

Napady nie będą polegały jednak wyłącznie na walce z przeciwnikami. Bardziej opłacalnym sposobem będzie ciche przemieszczanie się pomiędzy strażnikami i współpracowanie z kolegami/koleżankami ze swojego zespołu. Każdy z bohaterów będzie miał dostęp do różnych zdolności, a drogą do sukcesu będzie odpowiednie ich wykorzystanie. Po zakończeniu misji można rozwijać wojowników o nowe zdolności i zmieniać im sprzęt.

Akcję w grze Hood: Outlaws & Legends będziemy obserwowali z kamery umieszczonej za plecami postaci sterowanej przez gracza. Podstawowym narzędziem mordu ma być broń biała lub obuchowa, ale banici będą mieli również dostęp do kusz oraz łuków.

Jakie będą wymagania sprzętowe Hood: Outlaws & Legends?

Niestety na ten moment wymagania sprzętowe Hood: Outlaws & Legends pozostają tajemnicą. Z racji dostępności gry na konsolach dziewiątej generacji, można spodziewać się, że do jej uruchomienia na komputerze potrzebne będą całkiem mocne podzespoły. Aczkolwiek to zależy również w dużej mierze od optymalizacji gry pod pecety.
Autor: Łukasz Morawski