Data modyfikacji:

Gry podobne do CS GO

Counter-Strike: Global Offensive to kultowy tytuł, który zadebiutował w 2012 roku. Była to kolejna i ostatnia już wersja popularnego CS-a. Gra, pomimo kilku lat na karku, nadal cieszy się ogromną popularnością wśród graczy i cały czas przoduje w statystykach na platformie Steam. Jeśli jednak nigdy nie przepadaliście za dziełem Valve Software, albo szukacie ciekawych alternatyw, to w tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym grom podobnym do CS GO.
counterstrike

Gry podobne do Counter-Strike: Global Offensive:

  1. Valorant
  2. Rainbow Six: Siege
  3. Team Fortress 2
  4. Overwatch
  5. Call of Duty: Modern Warfare

Valorant

Studio Riot Games, odpowiedzialne za popularne League of Legends, postanowiło spróbować swoich sił z trzecioosobową strzelanką, która miałaby zrzucić Counter-Strike: Global Offensive z tronu. Projekt jest bardzo ambitny i ma oficjalnie zadebiutować w sierpniu 2020 roku (od kwietnia tego roku trwają beta testy na PC).

Valorant skupia się na sieciowych zmaganiach dwóch pięcioosobowych drużyn. Członkowie zespołów muszą korzystać z różnorodnej broni palnej oraz specjalnych zdolności, żeby osiągnąć zwycięstwo. Koncept unikatowych umiejętności został natomiast zaczerpnięty z Overwatcha.

Rainbow Six: Siege

Dzieło Ubisoftu również traktuje o konflikcie pomiędzy operatorami jednostek specjalnych z całego świata (w tym polskiego Gromu) z grupą terrorystyczną określającą się mianem True Patriots. Rozgrywka bazuje na sieciowej rywalizacji pomiędzy dwoma zespołami – wygrywa te ekipa, która wyeliminuje przeciwników lub wykona cele misji narzucone przez różne tryby zabawy.

Rainbow Six: Siege jest jeszcze bardziej taktyczne od CS GO i wymaga od graczy ogromnego skupienia, ponieważ do śmierci może doprowadzić nawet jeden zbłąkany pocisk lub pułapka zastawiona przez wroga. Produkcja jest regularnie wspierana przez twórców, dzięki czemu gracze mogą co jakiś czas cieszyć się nową zawartością.

Team Fortress 2

Team Fortress 2 to kolejna bardzo popularna strzelanka multiplayer stworzona przez studio Valve Software, czyli producentów Counter-Strike’a. W tym przypadku gra utrzymana została w zdecydowanie bardziej humorystycznym, kreskówkowym tonie, lecz rozgrywka nadal wymaga od użytkowników dużych umiejętności. Przynajmniej jeśli zależy wam na wygrywaniu jak największej liczby meczów.

Największym atutem Team Fortress są rozmaite klasy postaci wpływające znacząco na przebieg rozgrywki. Zdecydowanie inaczej gra się szpiegiem, niż medykiem czy wojownikiem z miotaczem ognia.

Overwatch

Jeżeli interesujecie się e-sportem, ale nie czujecie klimatu CS GO, to zdecydowanie powinniście spróbować z hitem studia Blizzard Entertainment. Overwatch to niesamowicie dopracowana strzelanka czerpiąca garściami z Global Offensive, a przy tym wprowadzająca masę świeżych rozwiązań, jak np. duża liczbę zróżnicowanych bohaterów o unikatowym wyposażeniu i specjalnych zdolnościach.

Dzięki bogactwu zawartości Overwatch nie pozwala na nudę nawet po kilkunastu miesiącach zabawy, ponieważ w tym czasie można uczyć się grania różnymi postaciami i poznawania taktyk przydatnych na konkretnych mapach. Jest to też doskonały tytuł dla osób, które z grania planują zrobić swoją pracę.

Call of Duty: Modern Warfare

Choć Call of Duty: Modern Warfare jest zdecydowanie bardziej rozbudowane od dzieła Valve Software, to jednak idealnie wpisuje się w tematykę tekstu o grach, takich jak CS GO. W produkcji Infinity Ward, oprócz ciekawego trybu fabularnego, dostępne są także liczne warianty rozgrywek wieloosobowych.

W grze znajdziecie nawet potyczki w stylu „Search and Destroy” polegające na zabiciu członków drużyny przeciwnej lub podłożeniu/rozbrojeniu bomby w ograniczonym czasie. Miłośnicy Counter-Strike’a doskonale znają ten schemat zabawy, gdyż w dużej mierze to właśnie na nim bazuje ten tytuł.
Autor: Łukasz Morawski