Data publikacji:

Gra kontra rzeczywistość w WRC 6

Emocjonujący zwiastun nadchodzących wyścigów.

Wydawnictwo Techland, które jest polskim partnerem BigBen Interactive, opublikowało właśnie polską wersję najnowszego zwiastuna WRC 6. Film stanowi niezwykłe połączenie zdjęć z tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata z fragmentami rozgrywki. W grze pojawią się polskie akcenty!

Nowością w WRC 6 jest obecność Super Odcinków Specjalnych. Do gry przeniesiono 11 torów w skali 1:1. Super Odcinki Specjalne to wymagające testy szybkości i refleksu – z wąskimi sekcjami, wijącymi się jak serpentyna zakrętami i dwoma samochodami walczącymi maska w maskę. Odcinki te umiejscowiono w unikalnych miejscach, takich jak np. ulice Barcelony. Gracze będą mogli sprawdzić też Super Odcinek Specjalny w Polsce – na Arenie Mikołajki. Warto podkreślić, że w WRC 6 dostępny będzie tryb podzielonego ekranu, idealny do rozgrywek przy jednej konsoli.

WRC 6 to jedyna oficjalna gra Rajdowych Mistrzostw Świata. Produkcja posiada pełną licencję 14 rajdów tegorocznego sezonu, wśród których znalazł się także Rajd Polski. Gracze mogą zasiąść w rajdówkach teamów z WRC, WRC 2 i Junior WRC, dostępne są też dwie rodzime ekipy – Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak oraz Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur.

WRC 6 na polskim rynku pojawi się już 7. października w wersjach na PC w cenie 199,90 złotych oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One za 259,90 złotych. Wraz z zamówieniami przedpremierowymi gracze otrzymają dostęp do ekskluzywnego samochodu – YARIS WRC, stworzonego przez Toyota Gazoo Racing.

Źródło: Wydawnictwo Techland [materiały prasowe]

Autor: Ewelina Pregiel