Data publikacji:

Gamescom 2017: Relacja z konferencji Electronic Arts [Zwiastuny PL]

Od Sokoła Millennium, poprzez Ronaldo, a na BMW kończąc.

Wczorajszą prezentację Microsoftu uważam za niezbyt udaną, dlatego z przyjemnością oglądałem rzeczowy, pełen konkretów pokaz Electronic Arts. Amerykański wydawca i producent postawił na kilka najważniejszych premier, omawiając je pokrótce oraz ujawniając świeżutkie zwiastuny lub fragmenty rozgrywki. Wiceprezes firmy, Patrick Söderlund zapowiedział, że tytuły pokazane podczas konferencji, to jedynie skromna część atrakcji, jaką zabrali ze sobą Elektronicy na tegoroczny Gamescom.

EA doskonale zdaje sobie sprawę, że na terenie Europy dominującym sportem jest piłka nożna, dlatego ze wszystkich "sportówek" pokazano wyłącznie krótką zajawkę najnowszej odsłony FIFY. Kilkuminutowy gameplay raczej nie byłby zbyt atrakcyjny dla szerokiego grona odbiorców, więc postawiono na wyreżyserowane scenki z największymi gwiazdami piłki nożnej. Po prezentacji przypomniano o nowych sztuczkach technicznych, poprawionym systemie animacji zawodników oraz jeszcze lepszej kontroli nad piłkarzami. Premiera zaplanowana została na 29 września.

Star Wars Battlefront II to obecnie największa produkcja Elektroników, która w najbliższym czasie trafi na półki sklepowe. Jak już wiadomo, "dwójka" zaoferuje kampanię dla pojedynczego gracza, możliwość gry w kooperacji oraz wielkie bitwy kosmiczne, których tak bardzo brakowało w poprzedniej edycji. To właśnie trybowi Natarcie Myśliwców poświęcono prezentację drugiej części Battlefronta. Starcia wieloma rodzajami maszyn pośród potężnych Niszczycieli wyglądają całkiem przyzwoicie. Zwłaszcza, że za sterami będą mogły zasiąść takie postacie jak Yoda lub Darth Maul. Produkcja DICE dostępna będzie od 17 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Jako, że Gamescom  organizowany jest na terenie Niemiec, podczas pokazu Need for Speed: Payback nie mogło zabraknąć chluby naszych zachodnich sąsiadów, czyli marki BMW. Za pomocą ciekawego materiału live-action twórcy opowiedzieli o istotnych elementach rozgrywki, czyli szalonych ucieczkach przed policją i widowiskowych kraksach. Ponadto, przygotowano równie efektowny zwiastun bazujący na silniku gry - możecie go obejrzeć poniżej. Premiera 10 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Electronic Arts nie zapomniało także zabrać ze sobą do Kolonii kolejnego rozszerzenia do czwartej części The Sims. Dodatek o nazwie "Psy i koty" zostanie poświęcony zwierzakom domowym, które będziemy mogli tresować, uczyć nowych sztuczek, a nawet wybierać dla nich ubranka i robić inne dziwne rzeczy. Idealna propozycja dla sadystów, robiących ze swoich pupilów żywe zabawki (taki tam żarcik). Dodatkowo, twórcy cyklu przypomnieli, że już niedługo w Simsy będziemy mogli zagrać na urządzeniach mobilnych.

Amerykański wydawca przypomina również o programie EA Originals wspierającym mniejsze studia, nie dysponujące wielkimi funduszami potrzebnymi do promocji gry. Obecnie swoją szansę otrzymało studio Zoink Games (twórcy średniaka Zombie Vikings i świetnego Stick it to The Man!), pracujące nad produkcją o nazwie Fe. Ma być to artystyczna platformówka 3D, dająca nam kontrolę nad lisopodobnym zwierzakiem, wyruszającym w wielką podróż po tajemniczej krainie. Gra według planu powinna być gotowa na początku przyszłego roku, a jej platformami docelowymi są pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox one oraz Nintendo Switch.

Ostatnim akcentem konferencji Electronic Arts był Battlefield 1. Z informacji udzielonych przez producentów, wynika, że w grę zagrało ponad 22 miliony gracze, co znacząco wpłynęło na rozwój tego tytułu. We wrześniu bieżącego roku wystartują zamknięte testy nowego trybu Incursions, nastawionego na zawziętą rywalizację pomiędzy dwiema drużynami składającymi się z pięciu żołnierzy. Ponadto, DICE przypomniało o nadchodzącym dodatku "W imię cara" oraz zapowiedziało kompletne wydanie Battlefield 1: Revolution, zawierające wszystkie cztery planowane rozszerzenia.

 

Autor: Łukasz Morawski