Data publikacji:

Final Fantasy XV otrzymało fanowskie spolszczenie

Bariera językowa nie powinna już stanowić problemu.

Piętnasta odsłona Final Fantasy to kawał porządnego japońskiego RPG-a akcji, który jednocześnie dosyć spory nacisk kładzie na fabułę oraz relacje pomiędzy bohaterami. W grze pojawia się cała masa dialogów, dlatego osoby mające problemy z językiem angielskim, mogły nie zrozumieć wszystkich wypowiedzi. Polska grupa CosmoFF postanowiła przygotować rodzimą wersję językową, która dostępna jest już do pobrania. Wystarczy kliknąć w ten link.

Informacje dodatkowe przekazane przez twórców polonizacji:

  • Spolszczona gra obsługuje zapisy gier wykonane w grze przed nałożonym spolszczeniem.
  • Jest to pełne kinowe spolszczenie, więc również nazwy przedmiotów czy akcesoriów zostały przetłumaczone.
  • W sekcji „Informacje FFXV” w głównym menu dwa wpisy są po angielsku, gdyż gra pobiera je z serwera. Nie mamy na to wpływu. Po kolejnej aktualizacji prawdopodobnie będą one po polsku.
  • Staraliśmy się dokładnie przetestować tłumaczenie, włącznie z dodatkami, nie dokończyliśmy jedynie testów dodatku Comrades, ponieważ zajęłyby nam jeszcze przynajmniej tydzień, a nie chcieliśmy wstrzymywać wydania spolszczenia przez jeden dodatek. Jeżeli natraficie na jakiekolwiek błędy, czy to w głównej grze, czy to w DLC, dawajcie nam znać.
  • UWAGA! Każda aktualizacja gry pod względem tekstowym będzie się wiązać z potrzebą dostosowania spolszczenia. Na pewno takie coś będzie miało miejsce przynajmniej raz — przy okazji premiery Epizodu Ardyn. Wtedy jak najszybciej postaramy się dostosować spolszczenie do nowej wersji, a następnie rozpoczniemy tłumaczenie tego dodatku. Nie wiemy jednak, kiedy to będzie i ile to zajmie — Square Enix wciąż nie podało dokładnej daty premiery Epizodu Ardyn i nie wiemy, jak dużo tekstu jeszcze będzie do tłumaczenia.
  • Jeżeli nadal zastanawiacie się nad kupnem Final Fantasy XV, to koniecznie sprawdźcie recenzję, którą napisałem przy okazji premiery wersji konsolowej.

    Źródło: Gram.pl

    Autor: Łukasz Morawski