Data publikacji:

Fallout 4: najciekawsze modyfikacje

Czyli jak wzbogacić świat gry.

Fallout 4 ma tę niekwestionowaną zaletę, że jest otwarty na wszelkiej maści modyfikacje. W niespełna dwa tygodnie od premiery społeczność graczy stworzyła dziesiątki modów. Niektóre wprowadzają niewielkie zmiany, inne całkiem spore. Przyjrzeliśmy się długiej liście modyfikacji i przygotowaliśmy zestawienie tych najciekawszych.

1. Fallout 4 Configuration Tool

Mod daje dostęp do szerokiej palety opcji gry umożliwiając między innymi zmianę koloru interfejsu, pola widzenia, częstotliwości odświeżania obrazu, cieni, czy rozdzielczości. Narzędzie jest stosunkowo łatwe w obsłudze, dlatego nie powinno stanowić wyzwania.

columns="2" size="large" link="file" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/11/fallout-configuration-tool_1.png|Fallout 4 Configuration Tool, za: Bilago,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/11/fallout-configuration-tool_2.png|Fallout 4 Configuration Tool, za: Bilago"]

Link do pobrania.

2. Enhanced Wasteland Preset

Świat gry wydaje się Wam zbyt szary? Można temu zaradzić. Modyfikacja Enhanced Wasteland Preset nadaje pustkowiom kolorytu i sprawia, że barwy są mniej wyblakłe. Czy bardziej kolorowy Fallout 4 rzeczywiście wygląda lepiej? Oceńcie sami.

Link do pobrania.

3. NewDialog

Konsolowy system dialogów opierający się na czterech przyciskach kontrolera nie przypadł każdemu do gustu. Jeżeli tęsknicie za bardziej klasycznym wyglądem rozmów, możecie zainstalować modyfikację NewDialog, która sprawia, że przynajmniej częściowo odzyskują one dawny urok.

Link do pobrania.

4. Craftable Ammo

Pustkowia to bardzo niebezpieczne miejsce, dlatego zawsze warto mieć przy sobie zapas amunicji. Co zrobić, kiedy nagle jej nam zabraknie? Odpowiedź jest prosta: zrobić własną. Modyfikacja Craftable Ammo daje taką możliwość. Bez wątpienia jeden z elementów, których naprawdę brakowało w grze.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3v=xpFnIjfdHg0

Link do pobrania.

5. Gorgeous VAULT-GIRL

Stworzenie postaci to jedno z największych wyzwań stojących przed graczem. Kreator gry jest łatwy w obsłudze, ale nie każdemu wystarczy cierpliwości, aby osiągnąć wymarzone efekty. Autor Gorgeous VAULT-GIRL oddaje w nasze ręce przepiękną bohaterkę, której stworzenie zajęło mu ponad trzy godziny.

Link do pobrania.

6. Create Your Own Survival Rebalance

Realistyczny poziom trudności robi wrażenie zbyt trudnego lub zbyt łatwego? W bardzo prosty sposób można to zmienić. Modyfikacja Create Your Own Survival Rebalance pozwala na modyfikację wartości obrażeń zadawanych przez postać i przeciwników. Mod oferuje całkiem pokaźną liczbę opcji.

Link do pobrania.

7. All the Perks

Każdy kolejny awans na wyższy poziom doświadczenia wiąże się z koniecznością dokonania bardzo trudnego wyboru. Czy dany profit rzeczywiście nam się przyda, czy może lepiej zainwestować w inny? A co jeżeli, nie mielibyśmy tego problemu? Mod All the Perks odblokowuje wszystkie profity, poza przyznawanymi przez magazyny.

Link do pobrania.

8. Higher Settlement Budget

Modyfikacja zdejmuje nałożone przez Bethesdę ograniczenie na wielkość osad. Każdy, kto do tej pory nie mógł dać upustu swojej wyobraźni, w końcu otrzyma taką możliwość. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze.

Link do pobrania.

9. Ultra Low Graphics

Jeżeli komputer nie radzi sobie z wyświetlaniem grafiki w najnowszej odsłonie serii, może warto zastanowić się nad zainstalowaniem modyfikacji Ultra Low Graphics dla komputerów z niską specyfikacją techniczną. Modyfikacja może sprawić, że gra będzie możliwa mimo słabego sprzętu.

Link do pobrania.

10. Easy Hacking

W postapokaliptycznym świecie Fallout 4 jest całkiem sporo działających komputerów. Modyfikacja Easy Hacking sprawia, że zabezpieczenia chroniące urządzenia nie stanowią większego wyzwania, ponieważ dostępna jest tylko jedna odpowiedź.

Link do pobrania.

Prezentowane przez nas zestawienie stanowi jedynie niewielki i subiektywny wybór spośród wszystkich dostępnych modyfikacji. Znacznie więcej znajdziecie na stronie NexusMods, która przechowuje ich największą ilość. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście, czy wyruszyć na pustkowia, zachęcamy do lektury naszej recenzji. Być może ułatwi Wam dokonanie wyboru.

Autor: Dawid Sych