Data modyfikacji:

Cena i data premiery Disney+. Poznaliśmy szczegóły nowej platformy streamingowej

Disney jakiś czas temu zapowiedział, że wystartuje ze swoją platformą streamingową. Wiemy, już kiedy usługa zadebiutuje i ile będzie trzeba za nią zapłacić.

The Walt Disney Company poinformowało, że konkurencyjna platforma dla Netfliksa, HBO GO itp.  zadebiutuje 12 listopada bieżącego roku. Początkowo usługa dostępna będzie wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Europy Zachodniej i Azji otrzymają dostęp do Disney+ na przełomie 2019 i 2020 roku, natomiast kraje Europy Wschodniej i Ameryki Południowej będą brane pod uwagę dopiero pod koniec 2020 roku. Nie wiadomo dokładnie, ile będzie kosztował abonament w Europie, natomiast korporacja potwierdziła, że obywatele USA za miesiąc subskrypcji będą musieli zapłacić niecałe 7 dolarów (ok. 26 złotych).

Na platformie Disney Plus udostępniane będą filmy, seriale, animacje oraz dokumenty bazujące na licencjach Disneya, Piksara, Marvela, Gwiezdnych Wojen i National Geographic. Firma zapowiedziała, że będzie można znaleźć tam wszystkie dotychczasowe oraz przyszłe dzieła wyprodukowane pod banderą Disneya. Oprócz tego, zapowiedziano już prace nad serialami oryginalnymi osadzonymi w świecie Star Wars ("The Mandalorian") oraz Marvel Cinematic Universe. Z potwierdzonych produkcji, możemy liczyć na seriale opowiadające o losach Lokiego, Scarlet Witch i Visiona, Bucky'ego i Falcona oraz Hawkeye. Jak widać, nie będą to dzieła poświęcone nowym bohaterom, tylko postaciom, które od dawna występują w kinowych filmach.

Źródło: Disney

Autor: Łukasz Morawski