Data publikacji:

Call of Duty: Warzone 2.0 – battle royale na wielką skalę

Pierwsza odsłona Call of Duty: Warzone odniosła bardzo duży sukces finansowy, dlatego kwestią czasu było, aż firma Activision Blizzard zdecyduje się na wypuszczenie oficjalnej kontynuacji. Za prace nad sequelem odpowiadał zespół Raven Software, który nie poszedł na łatwiznę, tylko przygotował dla graczy szereg zmian w rozgrywce, dorzucając do tego zupełnie nową, bardzo dużą mapę. Sprawdźcie, co ciekawego do zaoferowania ma Call of Duty: Warzone 2.0.
call of duty warzone 2 recenzja

Co nowego w Call of Duty: Warzone 2.0?

Jeżeli spodziewaliście się tego, że twórcy pójdą po linii najmniejszego oporu i w kontynuacji postawią wyłącznie na drobne zmiany kosmetyczne, to czeka was bardzo miła niespodzianka. Call of Duty: Warzone 2.0 to sequel pełną gębą, który ma do zaoferowania sporo ciekawej zawartości. Sprawdźcie, jakie są największe zmiany względem poprzedniej części.

Al Mazrah – nowa mapa i możliwości

Najważniejszym novum w Call of Duty: Warzone 2.0 bez wątpienia jest ogromne Al Mazrah – twórcy zapewniają, że jest to największe połacie terenu w historii całej marki. Nowa mapa wydaje się być bardzo rozbudowana, dlatego raczej szybko zapomnicie o Verdańsku i Calderze z poprzedniej części. Głównie dlatego, że w Al Mazrah znajduje się prawie dwadzieścia wewnętrznych lokacji składających się na duże fabryki, port lotniczy, miasta itp.
Oprócz tego gracze natrafią na aktywny pociąg, do którego można w każdej chwili wskoczyć, żeby przemieścić się do innego punktu, zdobyć wyposażenie lub prowadzić ostrzał w kierunku wroga. Na mapie znajduje się też bardzo długa rzeka, dzięki czemu gracze mogą zrobić większy użytek z pojazdów wodnych, jak np. łódź bojowa. W Al Mazrah znajdziemy też interaktywne stacje umożliwiające kupienie limitowanych przedmiotów i broni.
Tak duża mapa umożliwiła twórcom przygotowanie rozgrywek nawet dla 152 graczy jednocześnie, którzy są dzieleni na wiele mniejszych grup. Podczas przemierzania Al Mazrah trzeba jednak uważać, ponieważ można spotkać wrogów kontrolowanych przez komputer. Do dyspozycji graczy oddano dwa rodzaje battle royale – Czwórki i Dwójki. Jak łatwo się domyślić, chodzi o to, że w drużynach znajduje się czterech bądź dwóch graczy.

Nowy sposób funkcjonowania kręgu burzy

Wraz z nową mapą do Call of Duty: Warzone 2.0 twórcy zdecydowali się na delikatne namieszanie w działaniu kręgu burzy. Od teraz nie będziemy mieli do czynienia wyłącznie z jedną bezpieczną strefą, tylko aż trzema porozrzucanymi po całym Al Mazrah. Producent chce w ten sposób rozdzielić walki na kilka starć na mniejszą skalę, żeby w finale zaserwować dramatyczne i widowiskowe pojedynki o przetrwanie.

Kooperacyjny tryb DMZ

Studio Raven Software pokusiło się również o stworzenie dodatkowego trybu zabawy, który powinien przypaść do gustu graczom niezainteresowanym rozgrywkami battle royale. W DMZ również trafiamy do Al Mazrah, lecz nasze zadanie nie polega na przetrwaniu jak najdłużej na polu walki. Gracze startują jako kilkuosobowa grupa, której zadaniem jest skrupulatne przeczesywanie mapy w celu zdobycia cennych przedmiotów, zaliczenia misji pobocznych i wypełnienie celów kontraktów ustalonych przed rozpoczęciem zabawy.
W tym przypadku mamy jednak do czynienia z trybem, gdzie walki prowadzimy przede wszystkim z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, choć istnieje również możliwość natrafienia na Operatorów innych graczy. W DMZ po śmierci nie trafiamy do Gułagu, tylko od razu kończymy zabawę. Użytkownicy mogą dokonać ewakuacji z mapy w dowolnym momencie, nawet jeśli nie wykonali wszystkich zaplanowanych czynności.

Trzecioosobowy tryb kamery

Podobnie jak w Call of Duty: Modern Warfare II, tutaj również pojawiła się możliwość zabawy z kamerą ustawioną za plecami bohatera. Twórcy postanowili jednak rozdzielić graczy chcących grać w trybie pierwszoosobowym i TPP, żeby zapewnić graczom jak największe poczucie sprawiedliwości podczas walki – wszakże ustawienie kamery w dużym stopniu wpływa na widoczność pola bitwy oraz przebieg rozgrywki. W trzecioosobowym trybie kamery możemy brać udział jedynie w starciach z trzyosobowymi grupami.

Zmiana zasad w Gułagu i czat zbliżeniowy

Podobnie jak w pierwszej części Warzone, po pokonaniu przez przeciwnika nie kończymy od razu zabawy, tylko trafiamy do Gułagu, gdzie możemy wywalczyć sobie wolność. Tym razem jednak nie robimy tego w pojedynkę, tylko gracze są podzieleni na dwuosobowe zespoły, które muszą ze sobą współpracować. W tym celu twórcy zastosowali też głosowy czat zbliżeniowy (działa on również na Al Mazrah), polegający na tym, że słyszy nas tylko zawodnik znajdujący się wyłącznie w naszym pobliżu. Innym sposobem na ucieczkę z Gułagu jest pokonanie strażnika kontrolowanego przez SI.

Przesłuchiwanie wrogów

Kiedy uda wam się powalić wroga, nie dobijajcie go od razu, tylko spróbujcie wyciągnąć od niego cenne informacje. Wystarczy podejść do pokonanego gracza, żeby skorzystać ze specjalnego skanera, który ujawni nam położenie pozostałych członków z jego zespołu oraz wskaże umieszczone przez nich przedmioty. Z efektu można korzystać wyłącznie, gdy oponent żyje – po jego śmierci zdobyte informacje znikają z radaru.

Na czym zagrać w Call of Duty: Warzone 2.0?

Druga odsłona Warzone od wieloma względami powiązana jest z Call of Duty: Modern Warfare II, co oznacza, że w obie produkcje zagramy na tych samych platformach. Chodzi oczywiście o komputery osobiste, konsole poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Data premiery Call of Duty: Warzone 2.0 i cena

Nowa wersja rozbudowanego trybu battle royale z uniwersum Call of Duty zadebiutowała oficjalnie 16 listopada 2022 roku. Do zagrania w Warzone 2.0 nie potrzebujecie mieć wykupionego dostępu do Modern Warfare II. Dzieło studia Raven Software dystrybuowane jest bowiem w modelu free to play, a jedynym źródłem dochodu twórców jest Battle Pass i mikrotransakcje, które mają zawierać wyłącznie elementy kosmetyczne.

Czy Call of Duty: Warzone 2.0 posiada polską wersję językową?

Tak, Activision Blizzard od dłuższego czasu dba o to, żeby wydawane przez nich gry dostępne były w polskiej wersji językowej. W Call of Duty: Warzone 2.0 nie tylko możecie włączyć rodzime napisy, ale także pełnoprawny polski dubbing.

Call of Duty: Warzone 2.0 na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 470 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 125 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Call of Duty: Warzone 2.0 na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 12 GB
  • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 125 GB
  • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
  • Call of Duty: Warzone 2.0 na PC – wymagania sprzętowe dla ultra

  • Procesor: Intel Core i9-9900K 3.6 GHz / AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: 10 GB GeForce RTX 3080 / 16 GB Radeon RX 6800 XT lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 125 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Zdjęcie: Materiały prasowe Raven Software
    Łukasz Morawski
    Łukasz Morawski

    Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.