Data publikacji:

Blizzard wypuścił łatkę do jednego ze swoich klasyków

Produkcja doczekała się aktualizacji po... szesnastu latach od premiery.

Bardzo ciekawa informacja pojawiła się na forum Blizzarda. Pete Stiwell, starszy producent w tym studio, opublikował tam posta, w którym wyczytać można, że Warcraft III doczekał się właśnie nowej aktualizacji. Nie było by w tym nic niecodziennego, łatki do rozmaitych tytułów wypuszczane są dzień w dzień, jednak aktualizacja gry szesnaście lat po jej premierze jest już rzeczą wyjątkowo niecodzienną.

Nie rozpędzajcie się jednak, nie ma w tym przypadku mowy o nowej zawartości. Twórcy klasycznego RTS'a postanowili podkręcić go nieco w kierunku dzisiejszych standardów. Łatka poszerzyła więc lobby dla graczy. Możliwe stało się więc, by trzeciego Warcrafta grało równocześnie 24 graczy. Wiąże się to również z dodaniem nowych kolorów, którymi ubarwione będą jednostki konkretnej osoby, bo jak zapewne starsi gracze pamiętają - przed rozpoczęciem rozgrywki w W3, trzeba było wybrać swoje barwy.

Do Warcrafta dodana została również obsługa rozdzielczości w formacie 16:9. Ci, którzy po dziś dzień grają w tę produkcję pewnie bardzo się ucieszą, gdyż w końcu możliwa jest zabawa w rozdzielczościach takich jak 1280x720 czy 1920x1080. Z pewnością umili to wrażenia wizualne przy obcowaniu z tym weteranem rynku gier.

Oprócz tego wszystkiego, Blizzard postanowił nieco bardziej zbalansować rozgrywkę, w przypadku chociażby bohaterów oraz samych map. Do tego, usprawniony i wzbogacony został World Editor, więc premiera łatki może okazać się dobrą okazją, aby powrócić do zabawy w moddera.

Warto wspomnieć też, że już w zeszłym roku Blizzard wypuścił patch do tej produkcji, w którym dodana została obsługa nowszych systemów operacyjnych. Jak więc widać, wokół Warcrafta wciąż dzieje się coś nowego. I niewykluczone, że jest to powiązane z chęcią ponownego przyciągnięcia do marki. Idąc jeszcze krok dalej - być może jest to subtelny zwiastun nadejścia zremasterowanego W3? Czas pokaże.

Źródło: Dualshockers

Autor: Tomasz Mendyka