Data modyfikacji:

Atari VCS - specyfikacja nowej konsoli

Dzięki ogromnemu wsparciu fanów marki Atari już niebawem do sprzedaży trafi wyjątkowa konsola Atari VCS. Urządzenie ma pełnić funkcję nie tylko narzędzia do gier, ale również oglądania filmów, czy przeglądania internetu. Sprawdź, czym zaskoczy Atari VCS! 

Atari VCS zapowiada się znakomicie! 

Atari powraca w wielkim stylu! Kultowa marka w 2018 roku w serwisie Indiegogo stworzyła zbiórkę na stworzenie konsoli do gier nowej generacji. W sumie udział w akcji wzięło ponad 11,5 tys. osób, natomiast na rozwój projektu udało się zebrać aż 3 miliony dolarów! Po dwóch latach od tego wydarzenia, Atari jest gotowe, aby wypuścić nową konsolę na rynek. Atari VCS było inspirowane modelem Atari 2600. Nowa wersja charakteryzuje się niewielką obudową, która została wykonana z plastiku, metalu i drewna. Wymiary konsoli wynoszą 29,5 x 15 x 4,8 cm, dlatego na szafce, czy biurku nie będzie zajmować ona zbyt wiele miejsca. 

Atari nawiązało współpracę z marką AMD, dlatego urządzenie jest napędzane przez procesor AMD Ryzen, który wspomagany jest przez kartę graficzną Vega 3 APU. W sprzedaży pojawi się wersja z 8 GB pamięcią RAM, która może być rozszerzona przez użytkownika. Producent zapewnia, że pamięć będzie można z łatwością rozszerzyć. Dodatkowo Atari VCS ma 32 GB pamięci eMMC, jednak istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego dysku HDD.

Czytaj również: AMD vs Intel

Atari VCS specyfikacja: 

  • system operacyjny: Atari Linux OS 
  • procesor: AMD Ryzen 
  • karta graficzna: Radeon Vega 
  • pamięć: 32 GB eMMC 
  • pamięć RAM: 8 GB 
  • kompatybilne systemy operacyjne: Linux, Windows, Chrome OS
  • 4 porty USB 3.1
  • wsparcie dla bezprzewodowej myszki i klawiatury 
  • wymiary: 29,5 x 15 x 4,8 cm

Prawdziwe klasyki powracają

Atari VCS pozwoli na powrót do przeszłości. Konsola pozwoli na dostęp do ponad 100 klasycznych gier doskonale znanym fanom tej marki. W Atari Game Store będzie można nabyć gry dostosowane do nowego kontrolera. Co ciekawe producentowi udało się przenieść oryginalne tytuły z Atari 2600. Biblioteka tytułów ma obejmować gry Atari, tytuły Indie oraz Retro. Co ciekawe konsola wspiera platformę gamingową Google Stadia, która zawiera wiele interesujących gier!   

Na tym nie koniec! Atari VCS nie będzie jedynie konsolą do gier. Sprzęt może zostać podłączony do monitora i pełnić rolę pełnoprawnego komputera. Użytkownik może zainstalować system Windows, Ubuntu lub chromeOS. W połączeniu z bezprzewodową klawiaturą i myszką będziesz mógł komfortowo korzystać z Atari VCS.  

Na pokładzie Atari VCS znajdą się aplikacje popularnych serwisów streamingowych. Wśród tytułów znajdziesz m.in Netfliksa, Disney+, HBO Max, Prime Video, Hulu, Facebook, Apple TV, czy Spotify. 

Atari VCS - ceny i dostępność 

Podstawowa wersja Atari VCS została wyceniona na 299 dolarów, czyli mniej więcej 1108 złotych. Za wersję z dwoma kontrolerami do gier zapłacimy 399 złotych, czyli 1479 złotych. Początkowo konsola Atari VCS ma być dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Zainteresowanie urządzeniem jest ogromne, ponieważ obie wersje są już wyprzedane w sklepie producenta. 

Autor: Bartłomiej Mazurek