Data modyfikacji:

Assassin's Creed Unity dostępny za darmo

Ubisoft dzieli się z graczami grą Assassin's Creed Unity. Produkcję można już pobierać za darmo na komputery osobiste. Powodem udostępnienia gry jest pożar francuskiej katedry Notre-Dame. Firma chce w ten sposób pokazać bezcenny zabytek osobom, które nie miały okazji odwiedzić Paryża.

Ubisoft to francuska firma wielokrotnie podkreślająca swoje korzenie i przywiązanie do własnego kraju. Nic więc dziwnego, że producenta poruszył pożar katedry Notre-Dame, który doprowadził do zawalenia się iglicy, doszczętnego zniszczenia dachu oraz innych poważnych uszkodzeń. Ubisoft poinformował, że angażuje się w sprawę odnowienia ikonicznego budynku, wpłacając na jej rekonstrukcję aż pięćset tysięcy euro.

Katedra Notre-Dame pojawiła się również w grze Assassin's Creed Unity, której akcja rozgrywa się na terenie Paryża podczas Francuskiej Rewolucji z 1789 roku. W związku z tym, Ubisoft postanowił udostępnić te odsłonę serii (w wersji na komputery osobiste) całkowicie za darmo, żeby gracze mogli na własne oczy przekonać się, jak prezentowała się ta fantastyczna budowla.  Jeżeli chcecie dodać grę do swojej biblioteki, to na początek powinniście założyć lub zalogować się na swoje konto uPlay. Następnie przejdźcie na stronę z giveawayem, a potem kliknijcie w ikonę klawiatury i myszy z napisem PC. Oferta jest tymczasowa - rozpoczęła się 17 kwietnia o godzinie 16:00, a jej koniec zaplanowano na 25 kwietnia do godziny 09:00.

Wracając na chwilę do katedry - mówi się o tym, że Ubisoft może pomóc w zrekonstruowaniu Notre-Dame. Nie tylko ze względu na pomoc finansową, ale również dzięki laserowym skanom i projektom budynku przygotowanym na potrzeby Assassin's Creed Unity.

Źródło: Ubisoft

Autor: Łukasz Morawski