Data publikacji:

505 Games i plany na przyszłość

Włoski wydawca planuje stworzyć autorską grę.

505 Games to firma, która do tej pory zajmowała się głównie wydawaniem gier innych producentów. Ich najpopularniejszym tytułem było zdecydowanie PayDay 2, stworzone przez studio Overkill Software. Wydawca postanowił jednak, że przyszła kolej na wyprodukowanie własnej marki.

Więcej na ten temat powiedział Ian Howe, pełniący funkcję szefa w 505 Games:

Bardzo dużo naszych dotychczasowych doświadczeń zawdzięczamy produkcjom innych zespołów. Oczywiście ważne jest, abyśmy dalej mogli odgrywać istotną rolę w ich przyszłości, ale chcemy też stworzyć własną markę. [...] Ciężko pracujemy nad niezapowiedzianymi jeszcze IP, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat. Przekonujemy wszystkich w studiu, żeby myśleli nad typami gier, które sami chcieliby stworzyć. Jeśli dojdziemy do wniosku, że dana idea jest wystarczająco silna, wtedy zaczniemy nad nią pracować.

Na konkretną zapowiedź produkcji od 505 Games trzeba będzie pewnie jeszcze trochę poczekać. Firma współpracowała z wieloma studiami zajmującymi się najróżniejszymi tytułami. Jeśli Howe i jego ekipa wyciągną wnioski z błędów, jakie popełnili ich współpracowicy, istnieje szansa, że w przyszłości otrzymamy interesującą grę.

Źródło: All Games Beta

Autor: Łukasz Morawski