Data publikacji:

Zestawienie budżetowych sprzętów od Apple

Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka są jednymi z najpopularniejszych na świecie. Niestety cena tych sprzętów jest często bardzo wysoka, co skutecznie odstrasza klientów. A gdyby tak kupić iPhone'a czy Macbooka w niższej cenie? Tak, to jest możliwe! Wszystkiego dowiecie się z przygotowanego przez nas zestawienia.

Apple każdego roku dostarcza nam sprzęty, które niemal natychmiast stają się kultowe. Niestety za wysoką jakość trzeba płacić i tak jak pisaliśmy wcześniej, urządzenia te nie są tanie. Wiele osób zapomina jednak, że na rynku wciąż są dostępne starsze modele, które być może nie są tak zaawansowane jak najnowsze produkcje, ale za niewielkie pieniądze pozwalają zetknąć się z technologią firmy z Cupertino.

iPhone 5S

Piąta generacja Iphone’a przyniosła bardzo udany model z literką S na końcu. Telefon ten stał się hitem sprzedaży, głównie ze względu na znakomity ekran Retina, a także bardzo dobry 8 megapikselowy aparat. Piątka S to także model, który zapoczątkował czytnik linii papilarnych Touch ID, będący bardzo użytecznym narzędziem nie tylko do zabezpieczania telefonu, ale również notatek czy kont bankowych, potrzebujemy tutaj tylko odcisku palca. Telefon na pierwszy rzut oka wciąż prezentuje wysoki poziom wykonania i raczej nie należy go traktować jako sprzętu z niższej półki. W obecnej cenie jest to świetna propozycja dla wszystkich. Warto wspomnieć, że 5S wciąż jest aktualizowany, a już we wrześniu otrzyma nowy system operacyjny iOS 10.

iPad Mini Retina

Wprowadzenie na rynek prawie 8 calowego iPada było prawdziwym poruszeniem na rynku tabletów. Znany wszystkim do tej pory tablet o przekątnej ekranu 9,7 cala zyskał swojego mniejszego brata, który wbrew pozorom stał się najlepszym przyjacielem wielu użytkowników. Niestety pierwsza generacja tego urządzenia posiadała standardowy ekran i dość słabe podzespoły, które sprawiały, że sprzęt ten nie działał tak płynnie jak moglibyśmy tego oczekiwać. Dlatego na odpowiedź Apple nie musieliśmy długo czekać i jakiś czas później pojawiła się druga generacja, która otrzymała ekran Retina, a także lepsze podzespoły. Wtedy tak naprawdę rozpoczęła się era wersji Mini, która trwa do dziś. Ipad Mini z Retiną jest wciąż dostępny w sprzedaży. Jego cena nie jest wygórowana i to kolejny świetny sprzęt dla wszystkich miłośników tej marki. Przypominamy, że również ten model otrzyma aktualizację do najnowszej wersji systemu iOS!

Macbook Air 13"

Seria komputerów Macbook to klasa sama w sobie. Niesamowicie cienkie laptopy posiadające niezłe podzespoły mogą pracować na baterii niemal cały dzień. Takie połączenie stało się oczywistym wyborem dla wielu osób. Cena zaraz po ich premierze mogła być zaporowa, jednak powoli ulega to zmianie. Po premierze najnowszego 12 calowego Macbooka z ekranem Retina cena Airów trochę spadła. Dlaczego warto się zastanowić nad ich wyborem? Ekran mimo braku wspomnianej wcześniej Retiny wciąż jest niezwykle dobry, ale to nie najważniejszy argument. 11 calowa wersja jest w stanie pracować bez przerwy 12 godzin na jednym ładowaniu baterii! Komputery mają bardzo dobrą specyfikację, są wyposażone w procesor Intel Core I5 lub I7 i na pewno nie będą służyły wyłącznie do oglądania filmów czy przeglądania internetu, bo po prostu stać je na zdecydowanie więcej. Całość schowana w bardzo cienkiej obudowie daje ogromne możliwości. Ceny Macbooka Air stały się konkurencyjne, więc warto poważnie zastanowić się nad zakupem tego komputera.

Apple Mac Mini

Miniaturowa wersja stacjonarnego komputera od Apple jest dostępna w naprawdę atrakcyjnej cenie. Seria Mini nie jest tak mocno promowana jak popularny Imac, jednak naprawdę warto zwrócić uwagę na to niewielkie urządzenie, ponieważ w tej cenie dostajemy najtańszego Maka z najnowszym systemem OSX. Co znajdziemy w środku? Bardzo dobry procesor Intel Core I5 z taktowaniem do 2.7 GhZ, pamięcią ram 4 GB oraz czterema wejściami USB 3.0. Dysk posiada tutaj tylko 500 GB, ale jego ewentualna wymiana nie powinna być wielkim problemem. Wszystko to zostało upakowane w małą aluminiową obudowę o wymiarach 20x20. Wystarczy tylko dokupić dobry monitor i można cieszyć się z naprawdę ciekawego i dobrego sprzętu!

iPod Shuffle

Czy ktoś jeszcze pamięta Ipody? Zapoczątkowane przez Steve’a Jobsa kilka lat temu były hitem sprzedażowym, jednak rosnąca popularność smartfonów sprawiła, że są już tylko gadżetem. Czy ktoś jeszcze zdecyduje się na kultowego Ipoda? Być może. Małe urządzenie pozwala delektować się muzyką, pojemność 2 GB nie jest powalająca, ale zmieści kilkaset ulubionych empetrójek. Taka podręczna szafa grająca sprawdzi się na pewno wśród sportowców, którzy starają się zabierać jak najmniej niepotrzebnego sprzętu. Jeśli jeszcze nie zwątpiliście w to urządzenie to pomyślcie nad jego zakupem.

Autor: Bartłomiej Mazurek