Data modyfikacji:

Wszystko o Days Gone - premiera, cena, zwiastuny i informacje

Kompendium wiedzy o Days Gone PS4. Znajdziecie tu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące gry Bend Studio.

Zespół Bend Studio powstał w 1993 roku, lecz nigdy nie zdobył ogromnej sławy. Producent w ostatnich latach pracował przede wszystkim na grami przeznaczonymi na urządzenia mobilne, ale postanowił w końcu powrócić do "dużych" konsol. Ekipa ma na swoim koncie m.in. świetną produkcję Syphon Filter przygotowaną na pierwszą konsolę Sony, ciekawe Resistance: Retribution na PSP oraz grę Uncharted: Złota Otchłań na PS Vita, będącą spin-offem głównych odsłon serii tworzonych przez Naughty Dog. Days Gone będzie więc pierwszym tytułem przygotowanym przez Bend Studio na PlayStation 4.

DAYS GONE – PREMIERA

Oficjalna data premiery Days Gone została zaplanowana na 26 kwietnia 2019 roku. Gra jest tytułem ekskluzywnym, co oznacza, że dostępna będzie wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Światowym wydawcą gry jest firma Sony Interactive Entertainment, natomiast za dystrybucję na terenie naszego kraju odpowiada oddział SCIE Polska.

DAYS GONE - FABUŁA GRY I ŚWIAT GRY

 • Fabuła gry rozpoczyna się dwa lata po wybuchu globalnej epidemii, która przyczyniła się do wymarcia większości ludzi na całym świecie. Część ze zmarłych przemieniła się w mordercze zombie, określane mianem Freakers.
 • Ludzie podzielili się na mniejsze społeczności, gangi, a nawet na fanatyków religijnych, czczących Freakerów.
 • Twórcy gry postawili na dynamiczne i agresywne żywe trupy, wzorowane na tych z filmu „World War Z”. Jednakże, nie wszystkie zombiaki będą działały w ten sposób.
 • Akcja Days Gone zostanie osadzona na północno-zachodni wybrzeżu Ameryki Północnej. Wybór ten uwarunkowany jest dużą różnorodnością terenu, co ma wpływać na przyjemność z eksplorowania mapy.

 • Głównym bohaterem gry został Deacon St. John, należący dawniej do gangu motocyklowego znanego jako Kundle (org. Mongrels). O postaci na razie nie wiadomo zbyt wiele. Na pewno przed wybuchem epidemii miał dziewczynę o imieniu Sarah.
 • Historia ma skupić się na przetrwaniu, a nie poszukiwaniu lekarstwa. Oznacza to, że w świecie Days Gone nie ma szans na przywrócenie ludzkości dawnej świetności. Liczy się przede wszystkim dobro osobiste i swoich bliskich.
 • Podczas gry będzie można podejmować decyzje moralne, które wpłyną na zakończenie opowieści.
 • Twórcy zapowiedzieli, że co jakiś czas akcja przeniesie się w przeszłość, do czasów sprzed zagłady. Będą to grywalne etapy.
 • Ukończenie głównego wątku fabularnego ma zająć około trzydziestu godzin. Historia zostanie podzielona na kilka długich rozdziałów.
 • DAYS GONE - ROZGRYWKA

 • Bend Studio zapowiedziało, że gra będzie działa w trzydziestu klatkach na sekundę, bez względu na to, czy posiadamy PlayStation 4 Slim, czy wersję Pro. Mimo to, posiadacze lepszego sprzętu Sony mogą liczyć na bardziej szczegółowy obraz, wynikający m.in. z wyższej rozdzielczości. Gra działa na silniku graficznym Unreal Engine 4.
 • Duży nacisk w Days Gone zostanie położony na eksplorację bardzo dużych rozmiarów mapy. W przemierzaniu świata przydatny będzie motocykl głównego bohatera, który regularnie należy tankować.
 • Motocykl ma być jedynym dostępnym w grze pojazdem. Żeby jednak wprowadzić pewną różnorodność, twórcy zapewnili, że maszynę będzie można modyfikować, zwiększając jej prędkość, poprawiając elementy kosmetyczne oraz zmniejszając zużycie paliwa.

 • W produkcji nie zabraknie popularnego w ostatnich latach craftingu. Deacon podczas rozgrywki zostanie zmuszony do wytwarzania rozmaitych gadżetów koniecznych do przetrwania.
 • Oprócz zwykłej broni palnej, takiej jak karabiny, strzelby czy pistolety, w Days Gone będzie można zakładać pułapki na przeciwników. Ilość posiadanego w danym momencie sprzętu jest ograniczona, dlatego przed każdą większą wyprawą trzeba będzie poważnie zastanowić się, jakich akcesoriów potrzebujemy do przetrwania.
 • Deacon w trakcie zabawy odblokuje nowe umiejętności, w tym tzw. Survival Vision. Dzięki tej zdolności będzie potrafił podświetlać i oznaczać przeciwników, a nawet lekko spowalniać czas, co da graczowi chwilę na zastanowienie się przed podjęciem działań.
 • Oprócz misji fabularnych, Days Gone będzie przepełniony zadaniami pobocznymi oraz pomniejszymi wyzwaniami polegającymi na niszczeniu gniazd Freakerów, polowaniu na zwierzęta, itp.
 • Twórcy ujawnili, że w grze na pewno pojawią się dwa rodzaje żywych trupów – Newts oraz Horde. Obie wersje mają być równie groźne, lecz mają działać w kompletnie inny sposób wymuszając na graczu przyjęcie odpowiedniej taktyki ofensywno-defensywnej.

 • Newts preferują działanie w pojedynkę. Są wyśmienitymi łowcami polującymi na ludzi z ukrycia.
 • Horde to określenie na nieumarłych łączących się w wielkie, liczące setki jednostek grupy. Istoty te działają w sposób zwarty, atakując jednocześnie, niczym przypływ wielkiej fali. Horde są agresywne i bezmyślne.
 • Duże znaczenie dla rozgrywki mają mieć pory dnia oraz warunki pogodowe. Freakerzy inaczej reagują w nocy, a inaczej w dzień. To samo dotyczy tego, czy akurat pada deszcz lub na niebie wesoło świecie Słońce. Im gorsze warunki atmosferyczne, tym przeciwnicy stają się bardziej agresywni i mniej podatni na obrażenie. Zyskują przy tym również na szybkości.
 • DAYS GONE – CENA

  Jak już wcześniej pisałem, produkcja dostępna jest wyłącznie na konsoli PlayStation 4 i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek pojawi się na komputerach osobistych oraz Xbox One. Po kliknięciu w poniższy link, dowiecie się, jaka jest aktualna cena Days Gone.

  Standardowa edycja Days Gone – sprawdź aktualną cenę

  [Tekst będzie co jakiś czas aktualizowany o nowe informacje, dlatego sprawdzajcie regularnie, czy nie dopisywałem czegoś nowego.]

  Autor: Łukasz Morawski