Data publikacji:

Wrześniowe premiery gier

Koniec wakacji nie musi być wcale smutny.

Wakacje minęły jak z bicza trzasnął i już wkrótce rozpocznie się jesień. Gracze nie powinni mieć jednak powodów do narzekań, bo chociaż wrzesień, podobnie jak sierpień, nie będzie obfitował w wiele premier, kilka z nich pewnością zasługuje na uwagę. Zadowoleni będą przede wszystkim amatorzy piłki nożnej i fani klasyki, ale reszta też nie przejdzie obok niektórych tytułów obojętnie.

POLSKA FARMA 2017

Kolejna część jednego z najbardziej popularnych i innowacyjnych symulatorów rolniczych na świecie, czyli Symulatora Farmy warszawskiego studia PlayWay. Najważniejsze elementy Polskiej Farmy 2017 to realistyczna fizyka jazdy maszyn i fizyka gleby, przydomowy warsztat, szklarnie, czy różne środki ochrony roślin, jak również licencjonowane maszyny i sprzęty rolnicze od najsłynniejszych producentów, nie tylko z Polski, ale i ze świata. Nie mogło zabraknąć też wsparcie dla modów i trybu wieloosobowego.

Premiera: 2.09.2016

Producent: PlayWay

Platformy: PC

PRO EVOLUTION SOCCER 2017

Największą modyfikacją względem poprzedniczek będzie nowa wersja silnika graficznego FOX, która stanowiła bazę dla Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Twórcy obiecują lepszą kontrolę nad piłką, usprawniony system podań i poprawioną sztuczną inteligencję. W grze pojawią się też nowe efekty wizualne i poprawione zostaną ruchy zawodników. Dzięki nawiązaniu współpracy z FC Barcelona, Konami otrzymało rozszerzony dostęp do gwiazd klubu i wyłączność na odwzorowanie stadionu Camp Nou.

Premiera: 15.09.2016

Producent: PES Productions

Platformy: PC, X360, X1, PS3, PS4

BIOSHOCK: THE COLLECTION

Kolekcja, w skład której wchodzą zremasterowane wersje gier BioShock, BioShock 2 i BioShock Infinite ze wszystkimi dodatkami, powstała przede wszystkim z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4. Największą zmianą względem oryginałów jest poprawiona grafika; twórcy podnieśli rozdzielczość do 1920 x 1080 pikseli i zwiększyli częstotliwość odświeżania ekranu do 60 klatek na sekundę.

Premiera: 16.09.2016

Producent: 2K Games

Platformy: PC, X1, PS4

RECORE

Najnowsze dzieło legendarnego Keiji'ego Inafune i twórców gry Metroid Prime. ReCore to przygodowa gra akcji, w której wcielimy się w Joule, jedną z ostatnich przedstawicielek ludzkiej rasy walczącą o przetrwanie na pustynnej planecie opanowanej przez roboty. Nie wszystko, co mechaniczne jest jej jednak wrogie. Wiernym towarzyszem bohaterki jest sympatyczny Mack, którego rdzeń można przenieść do korpusu innego robota. Kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie unikalnych zdolności napotkanych na drodze maszyn. ReCore objęte jest programem Xbox Play Anywhere.

Premiera: 16.09.2016

Producent: Comcept

Platformy: X1, PC

KOZACY 3

Trzecia część kultowej serii strategii czasu rzeczywistego ukraińskiego studia GSC Game World. Twórcy zapowiadają poprawioną grafikę, usprawniony interfejs użytkownika, realistyczną balistykę pocisków i kul armatnich, wpływ ukształtowania terenu na rozgrywkę, czy elastyczny generator pól bitewnych oferujący możliwość wyboru preferowanego krajobrazu. W grze pojawi się 5 historycznych kampanii rozgrywających się na przełomie XVII i XVIII w., 12 grywalnych narodów, 70 rodzajów jednostek, 100 odkryć naukowych i ponad 140 budynków. W epickich bitwach będzie mogło wziąć udział nawet 10 000 jednostek! Warto zaznaczyć, że zagramy również Polakami.

Premiera: 20.09.2016

Producent: GSC Game World

Platformy: PC

FIFA 17

W kolejnej części piłkarskiej serii wysłużony silnik Ignite zastąpiony został przez Frostbite, który wykorzystują produkcje, takie jak Battlefield, Mirror’s Edge, Need for Speed, Dragon Age, czy Star Wars Battlefront. FIFA 17 wprowadzi do cyklu sporo zmian i usprawni stałe elementy gry, a wśród nich rzuty wolne, rozpoczynanie akcji z autu, czy rzuty karne, dzięki czemu rozgrywka da graczowi więcej swobody i pozwoli na większą kreatywność. W grze pojawi się też liga japońska.

Premiera: 29.09.2016

Producent: EA Sports

Platformy: PC, X360, X1, PS3, PS4

Autor: Dawid Sych