Data publikacji:

Wiedźmin 3: najciekawsze mody

Czyli jak urozmaicić sobie zabawę.

Premiera Krwi i Wina, drugiego dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, już za nami. Uznaliśmy, że to doskonała okazja, aby przyjrzeć się lepiej fanowskim modom. Przygotowałem zestawienie, w którym znajdziecie 10 najciekawszych moim zdaniem modyfikacji. Jeżeli znacie inne ciekawe mody, podzielcie się nimi z nami!

1. The Witcher 3 HD Reworked Project

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest bez wątpienia grą piękną. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby była jeszcze piękniejsza. Autor modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked poprawił jakość modeli i tekstur. Efekt końcowy jest naprawdę imponujący.

Link do pobrania.

2. Fast Travel From Anywhere

Świat Wiedźmina jest naprawdę rozległy. Znaki drogowe wyraźnie skracają czas podróży, zdarzają się jednak sytuacje, w których od najbliższego dzieli nas kilka dobrych minut drogi. Modyfikacja Fast Travel From Anywhere pozwala na szybką podróż z dowolnego miejsca na mapie świata.

Link do pobrania.

3. All Quest Objectives On Map

Modyfikacja All Quest On Map wyświetla na mapie świata wszystkie aktywne zadania. Rozwiązanie sprawi, że nie będziemy kręcili się w kółko, a co za tym idzie zaoszczędzimy sporo czasu. Z poziomu mapy mamy również dostęp do informacji na temat poziomu trudności i celów zadań.

Link do pobrania.

4. Over 9000

Lubicie kolekcjonować przedmioty, ale nieustannie cierpicie na brak wolnego miejsca w inwentarzu z powodu przeciążenia? Jeżeli tak, modyfikacja Over 9000 będzie dla Was zbawieniem. Autor podniósł limit udźwigu Geralta do 9999, dzięki czemu już nigdy nie będziecie musieli zaprzątać sobie głów przeciążeniem.

Link do pobrania.

5. AutoLoot

Modyfikacja AutoLoot pozwala na automatyczne podnoszenie przedmiotów z ziemi. Co więcej, narzędzie ma wbudowane filtry, które sprawiają, że Geralt zbiera wyłącznie wybrane rzeczy, takie jak zioła, broń i pancerze, jedzenie i oleje.

Link do pobrania.

6. Indestructible Items

Jeżeli notorycznie zapominacie o odwiedzaniu rzemieślników i kupowania zestawów narzędzi służących do naprawy broni i pancerzy, na pewno docenicie tę modyfikację. Indestructible Items sprawia, że podatne na uszkodzenia przedmioty stają się niezniszczalne. Broń nigdy więcej nie rozpadnie Wam się w rękach.

Link do pobrania.

7. The Gwent Card Dealer

Wymarzona modyfikacja dla kolekcjonerów i zapalonych karciarzy. Mod The Gwent Card Dealer wprowadza nowego sprzedawcę kart do Gwinta, w którego ofercie znajdziecie wszystkie dostępne w grze karty. Kupca spotkacie w Velen, w kasztelu Wrońce, który należy do Krwawego Barona.

Link do pobrania.

8. Ultra Gore 2

Wiedźmin jest za mało brutalny? Modyfikacja Ultra Gore 2 sprawia, że każde zabójstwo kończy się krwawą sceną rozczłonkowania przeciwnika. Mod w żaden sposób nie wpływa na siłę postaci i poziom trudności gry, jest to efekt czysto wizualny.

Link do pobrania.

9. God Mode

God Mode pozwala na własnoręczne dostosowanie wybranych elementów gry, takich jak na przykład statystyki postaci, czy efekty. Można sprawić nawet, że Geralt będzie nieśmiertelny. Dostęp do narzędzi konfiguracyjnych możliwy jest z poziomu menu gry.

Link do pobrania.

10. Immersive Cam

Mod Immersive Cam oddaje w ręce gracza narzędzia pozwalające na swobodne manipulowanie kamerą. Dostępne są między innymi funkcje, takie jak inteligenty auto obrót, czy zwolnione tempo podczas zadawania przez Geralta ciosów krytycznych.

Link do pobrania.

Autor: Dawid Sych